miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Piwniczna-Zdrój: 8. Bieg „Piwniczanki” za nami. Emocji nie brakowało [Zdjęcia]

0 655

W miniony weekend odbył się VIII Bieg Piwniczanki, zwanym również Biegiem Popradzkim. Patronat nad imprezą sprawował starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, a dyrektorem Biegu był Marian Dobosz – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego. Równolegle odbyły się również Mistrzostwa Ziemi Sądeckiej w Nordic Walking.

 

Czytaj również: Trwa rekrutacja w sądeckim PWSZ!

 

– Cieszę się, że mieszkańcy Sądecczyzny spędzają wolny czas tak aktywnie – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Bieg Piwniczanki jest bardzo popularny. Biorą w nim udział profesjonaliści i amatorzy z całej Polski. Dzięki takim imprezom promujemy Ziemię Sądecką. Gratuluję wszystkim, którzy wyruszyli na trasę – tym małym i tym dużym. Szczególne gratulacje kieruję do zwycięzców!

9-kilometrową trasę najszybciej pokonał Jakub Burghardt wyprzedzając Grzegorza Wójsa ze Stalowej Woli i Mariusza Szkaradka z Nowego Sącza. Najszybszą kobieta na tym dystansie była Regina Kulka. Wyprzedziła pochodzącą z Niskowej Annę Bodziony i Marcelinę Gaborek z Kamionki Wielkiej.

W biegu na 3,5 km zwyciężyli: Piotr Broniszewski ze Starego Sącza i Magdalena Skalniak z Muszyny, a w marszu nordic walking – Robert Janocha i Małgorzata Topór.

Zobacz wyniki biegów w różnych kategoriach – KLIK

Na biegową trasę wyruszyły również dzieci. Miały do pokonania od 200 do 1000 metrów.

 

 

Opr. Rafał Kmak
Fot. Natalia Podsadowska

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź