miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pływacy i kajakarz uhonorowani przez prezydenta Nowego Sącza za wybitne osiągnięcia!

0 1 247

Michał Pasiut, Filip Mordarski, Wojciech Nowak oraz Piotr Sadowy zostali wyróżnieni przez prezydenta Miasta Nowego Sącza za wybitne osiągnięcia w kajakarstwie oraz pływaniu. Zawodnicy otrzymali zarówno listy gratulacyjne, jak i upominki.

 

Czytaj również: Nowosądeczanin Karol BOSY WIRUS Trojan ustanowił rekord Polski! [ZDJĘCIA]

 

– Bardzo się cieszę, że nasze kajakarstwo dalej jest na najwyższym poziomie światowym. Jestem zadowolony z tych sukcesów. Pojawiają się młodzi adepci pływania i chciałbym w szczególny sposób uhonorować trójkę młodych zawodników, którzy w bardzo trudnych dyscyplinach reprezentują zarówno Nowy Sącz, jak i region i zdobywają już najwyższe pozycje w kraju – powiedział Ludomir Handzel, prezydent Miasta Nowego Sącza.

Zawodnicy otrzymali z rąk prezydenta listy gratulacyjne oraz drobne upominki od Miasta Nowego Sącza. Wśród wyróżnionych osób znaleźli się:

– Michał Pasiut – kajakarz – Wicemistrz Polski 2019, drugie miejsce w Pucharze Świata 2019

– Filip Mordarski – pływak – dwukrotny Mistrz Polski w stylu motylkowym (50 m i 100 m)

– Wojciech Nowak, Piotr Sadowy – pływacy – reprezentanci Nowego Sącza na Mistrzostwach

W spotkaniu uczestniczyli także: Jacek Michałowski – trener w Miejskim Klubie Sportowym STP Nowy Sącz, Marek Ruchała – prezes Miejskiego Klubu Sportowego STP Nowy Sącz oraz Tomasz Baliczek – dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź