miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pływacy STP Nowy Sącz zdobyli 31 medali podczas zawodów

0 716

Trzynaście złotych krążków, jedenaście srebrnych i siedem brązowych w konkurencjach indywidualnych wywalczyli zawodnicy z MKS STP Nowy Sącz w czasie niedzielnych (11 marca) zwodów pływackich w Myślenicach. Oprócz tego Sądeczanie wywalczyli dwa puchary w konkurencjach drużynowych.

Czytaj również: Siatkarki z Muszyny wygrały z rywalkami z Bydgoszczy!

W niedzielę 11 marca miały miejsce 25. Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. MKS STP Nowy Sącz wystawił tam prawie czterdziestu swoich zawodników, którzy udali się na zawody pod opieką trenerki Joanny Paszka i trenera Tomasza Jasiurkowskiego. Pływacy startowali w dwóch blokach: na dystansie 25 metrów zawodnicy do 9 lat a na dystansie 50m i 100m płynęli 10-latkowie i starsi. Spośród 345 zawodników z 25 klubów województwa małopolskiego i śląskiego Sądeczanie stanęli na podium 31 razy i zdobyli 13 złotych, 11 srebrnych i 7 brązowych medali w konkurencjach indywidualnych i dwa puchary w konkurencjach drużynowych.

Na zakończenie pierwszego bloku zmagań indywidualnych rozegrano wyścig mieszanych sztafet 4x25m stylem dowolnym. – Postawiliśmy dwa zespoły. Bardziej doświadczona sztafeta STP1 w składzie: Kurzeja Karolina, Kuźma Katarzyna, Maciak Adam, Świdrak Kacper przypłynęła na pierwszym miejscu. Mniej doświadczona, ale za to „słodka” drużyna maluchów STP2 w składzie: Kliś Hanna, Brońska Anna, Obrzud Łukasz i Hubert Powroźnik zajęła 10 miejsce na 13 startujących zespołów w tej konkurencji. Wśród zawodników 9 lat i młodsi wyłoniono najlepszych zawodników. Na podium stanęła 7-letnia Anna Brońska i 9-letnia Karolina Kurzeja – relacjonuje MKS STP Nowy Sącz.

Starsi zawodnicy po swoim bloku startowym również rozegrali konkurencje sztafetowe, tym razem były to zmagania 4x50m stylem zmiennym. Piętka Zuzanna, Dyrek Michał, Sopata Sandra i Kurzeja Jakub zajęli II lokatę, natomiast Walczak Amelia, Połeć Jakub, Tarasek Szymon i Budnik Małgorzata – V. Najlepszą zawodniczką w stylu klasycznym wg skali Rudolpha okazała się reprezentująca barwy błękitne Sandra Sopata – dodają trenerzy.