Porażka Sandecji Nowy Sącz na inaugurację sezonu

2 545

W pierwszym spotkaniu sezonu 2021/2022 lepsi okazali się zawodnicy Widzewa Łódź, którzy pokonali „Biało-czarnych” 3:0. Bramki dla rywala zdobywali Michał Grudniewski, Karol Danielak oraz z rzutu karnego Paweł Tomczyk.

Czytaj również: Festyn rowerowy i mnóstwo atrakcji przed nami! Gwiazdą wieczoru: Kordian

Piłkarze Sandecji zainaugurowali sezon wyjazdowym spotkaniem z Widzewem Łódź, w którym bez wątpienia oba zespoły nastawiały się na zdobycie kompletu punktów. Pierwsza groźna akcja miała miejsce już w 3. minucie po stronie gospodarzy. Widzew zyskał rzut rożny, futbolówka została dograna płasko przed pole karne, gdzie czekał na nią Paweł Zieliński, ale próba zawodnika z Łodzi na szczęście minimalnie minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Dawida Pietrzkiewicza. Podopieczni Dariusza Dudka odpowiedzieli po dziesięciu minutach gry, dośrodkowanie z lewej strony boiska na uderzenie próbował zamienić Błażej Szczepanek, nieznacznie chybiając celu.

Kilka chwil później piłkę przechwycił Dawid Błanik, popędził z nią w pole karne, oddając strzał, który zatrzymał się na bocznej siatce bramki rywala. W 19. minucie Widzew rozegrał skutecznie stały fragment gry i po dośrodkowaniu najwyżej w polu karnym wyskoczył Michał Grudniewski, który strzałem głową skierował piłkę do siatki, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. W kolejnej fazie meczu gra toczyła się głównie w środku pola, ale nieznaczna przewaga była po stronie „Sączersów”, którzy częściej operowali piłką przed polem karnym rywala.

W 37. minucie z dystansu swoich sił spróbował Elhadji Maissa Fall, którego od bramki dzieliło około 25. metrów, na posterunku był jednak Jakub Wrąbel, pewnie wyłapując to uderzenie. Trzy minuty później były zawodnik naszej drużyny Dominik Kun dokładnie dośrodkował na głowę Karola Danielaka, zawodnikowi Widzewa nie pozostało nic innego, jak wykorzystać podanie i podwyższyć wynik meczu. Bramkę kontaktową dla „Biało-czarnych” mógł zdobyć w 45. minucie Maissa Fall, futbolówkę zmierzającą tuż przy słupku do siatki w fantastycznym stylu odbił Jakub Wrąbel.

Zarówno nasza drużyna, jak i podopieczni Janusza Niedźwiedzia wybiegli na drugą połowę w niezmienionych składach. W 59. minucie Widzew mógł podwyższyć prowadzenie, w sytuacji sam na sam z Dawidem Pietrzkiewiczem znalazł się Paweł Tomczyk, bramkarz naszego zespołu zachował zimną krew, wychodząc obronną ręką z tej konfrontacji. W 63. minucie po analizie VAR sędzia Mariusz Złotek zdecydował się podyktować rzut karny dla gospodarzy. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Paweł Tomczyk, pewnie egzekwując „jedenastkę”.

Chwilę później Dariusz Dudek zdecydował się na potrójną zmianę i już w kolejnej akcji świeżo wprowadzony Michał Walski mógł zaskoczyć Jakuba Wrąbla, ale golkiper z Łodzi skutecznie sparował strzał naszego pomocnika. W 77. minucie bardzo groźnie zrobiło się pod bramką Dawida Pietrzkiewicza, Juliusz Letniowski zgrał na dziesiąty metr do Mateusza Michalskiego, na szczęście zawodnik Widzewa został w ostatniej chwili skutecznie zablokowany. Tuż przed końcowym gwizdkiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał El Hadji Maissa Fall i „Biało-czarni” kończyli spotkanie w dziesięciu. Mimo usilnych starań, nie udało się strzelić gola honorowego i zwycięstwo Widzewa stało się faktem.

Widzew Łódź – Sandecja Nowy Sącz 3-0 (2-0)

Bramka: Michał Grudniewski 19′, Karol Danielak 40′, Paweł Tomczyk 64′ (k).

Żółta kartka: Karol Danielak – Sebastian Rudol, Dawid Błanik, Michał Walski, Maissa Fall x2.

Czerwona kartka: Maissa Fall (Sandecja – za dwie żółte).

Widzew: Jakub Wrąbel – Patryk Stępiński, Michał Grudniewski, Krystian Nowak, Paweł Zieliński – Dominik Kun, Marek Hanousek (75′ Juliusz Letniowski), Radosław Gołębiowski (87′ Filip Becht), Karol Danielak (87′ Kacper Karasek), Mateusz Michalski (79′ Abdul Aziz Tetteh) – Paweł Tomczyk (87′ Bartosz Guzdek).

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz – Kamil Słaby, Sebastian Rudol, Tomasz Boczek, Rafał Kobryń – Damir Šovšić (64′ Robert Janicki), El Hadji Maissa Fall, Bartłomiej Kasprzak (64′ Michał Walski), Błażej Szczepanek (87′ Robert Prochownik), Dawid Błanik (64′ Damian Chmiel) – Svetoslav Dikov (75′ Dawid Wolny).

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Widzów: 13 450