miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Porażka Sandecji w Chojnicach

2 207

Sandecji nie udało się powiększyć przewagi nad strefą spadkową. Zespół z Nowego Sącza musiał uznać wyższość Chojniczanki Chojnice w meczu, który zakończył się wynikiem 1:2. Warto wspomnieć, że Chojniczanka grała na swoim stadionie pierwszy raz od 7 miesięcy, podczas których montowano w Chojnicach podgrzewaną płytę.

Czytaj również: Wyłowiono ciało strażaka! Koniec poszukiwań 32-latka, Cześć Jego Pamięci…

W 17. minucie z lewej strony boiska dośrodkował Robert Ziętarski, na piątym metrze mimo krycia, Tomasz Mikołajczak zdołał trącić piłkę, a ta wpadła do siatki tuż przy słupku. W 67. minucie z okolic 40. metra rzut wolny wykonywał Michał Walski, dośrodkował w pole karne a najlepiej tam zachował się Dawid Szufryn, który skierował głową piłkę do siatki. Bramka ustalająca wynik 2:1 padła w 80 minucie, tym razem kapitalną główką popisał się Janusz Surdykowski, który pokonał Daniela Bielicę. W doliczonym czasie gry w efekcie dwóch żółtych kartek boisko opuścił Tomasz Mikołajczak.

Przyjechaliśmy do Chojnic z mocnym postanowieniem wywiezienia kompletu punktów. Mieliśmy w tym meczu dobre fazy, szkoda, że w tych najlepszych momentach nie udało się zdobyć bramki, a Chojniczance akurat tak. Wynik nie jest satysfakcjonujący, jest parę rzeczy do poprawy, zabrakło nam przysłowiowego szczęścia. Mieliśmy dobre sytuacje, powinny być zamienione na bramki, a tak wracamy do Nowego Sącza bez punktów i przygotowujemy się do ostatnich czterech meczów  powiedział na pomeczowej konferencji, trener Sandecji Tomasz Kafarski.

Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz 2-1 (1-0)

Bramki: Tomasz Mikołajczak 17′, Janusz Surdykowski 81′ – Dawid Szufryn 67′.

Żółte kartki: Tomasz Mikołajczak x2 – Adrian Basta, Jan Kuźma, Kamil Ogorzały.

Czerwona kartka: Tomasz Mikołajczak (Chojniczanka – za dwie żółte).

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz – Krystian Wachowiak, Kamil Wiktorski, Seweryn Michalski, Oskar Paprzycki – Agwan Papikyan (66′ Janusz Surdykowski), Bartosz Wolski, Robert Ziętarski (60′ Jan Mudra), Aleksander Jagiełło (74′ Łukasz Zejdler), Tomasz Mikołajczak – Mateusz Kuzimski.

Sandecja: Daniel Bielica – Michal Piter-Bučko, Dawid Szufryn, Adrian Basta – Dominik Kun, Radosław Kanach, Jan Kuźma (63′ Kamil Ogorzały), Michał Walski (88′ Szymon Kuźma) – Adrian Danek, Mateusz Klichowicz (84′ Maciej Korzym), Mariusz Gabrych.

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk).

Autor: Mateusz Michniak