miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Poznaj sylwetki 3 najpopularniejszych sportowców w regionie. Trwa finałowe głosowanie [Część 3]

0 501

Zakończył się drugi etap w głosowaniu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2020 roku. Wśród 86 zgłoszonych kandydatów udało się wybrać 19-stu. Rozpoczęło się głosowanie, które potrwa do końca miesiąca. Poniżej prezentujemy sylwetkę trójki z 19 uczestników. Szczegóły znajdziesz również tutaj – KLIK 

 

Czytaj również: Poznaj sylwetki 3 najpopularniejszych sportowców w regionie. Trwa finałowe głosowanie [Część 1]
Czytaj również: Poznaj sylwetki 3 najpopularniejszych sportowców w regionie. Trwa finałowe głosowanie [Część 2]

 

PAULINA PIKSA

Z piłką nożną do czynienia miałam od najmłodszych lat , wtedy kopałam w nią z kuzynami na podwórku , w wieku 9 lat rodzice zapisali mnie do miejscowego klubu piłkarskiego GOL Łącko. W tym klubie trenowałam i grałam z chłopakami przez około3 lata. W późniejszym czasie dołączyłam do UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna w której moja przygoda z piłką się tak naprawdę zaczęła. Pamiętam, że już po moim pierwszym meczu w barwach UKS-u dostałam powołanie do Reprezentacji Małopolski , w której w późniejszym czasie występowałam regularnie. Z biegiem czasu dostawałam także powołania na konsultacje Młodzieżowych Kadr Polski do lat 15, w tej kadrze udało mi się także zadebiutować w dwumeczu z reprezentacją Czech.
2020 rok był jednym z owocniejszych sezonów dla naszego klubu ,ponieważ udało nam się zdobyć:
Złoty medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu U16 , Brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu U18, a także uzyskać historyczny awans do 1 Ligi Kobiet .

 

 

 

EMILIA SMOLEŃ

Nazywam się Emilia Smolen od najmłodszych lat byłam związana z Piłką nożną , pierwsze piłkarskie kroki stawiałam w klubie LKS Piątkowa Łeg w którym grałam i trenowałam z chłopakami , moją pierwsza pozycja na boisku była lewa pomoc aczkolwiek z biegiem czasu uświadomiłam sobie ze lepiej czuje się na bramce . Moja przygoda w ,,Trójeczce” zaczęła się w 2016 roku kiedy to zostałam zauważona przez jednego z członków sztabu tego klubu , i zdecydowałam sie na zmianę barw klubowych .
Największym osiągnięciem w moim obecnym klubie było zdobycie złotego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu u-16 oraz otrzymanie indywidualnego wyróżnienia dla najlepszej bramkarki tego turnieju , również w kategorii u-18 wywalczyliśmy brązowy medal . Dzięki dobrym występom w klubie zostałam zauważona przez trenerów kadry małopolski z którą w 2019 roku wystąpiłam na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży gdzie zdobyłyśmy wysokie 3 miejsce . Jednym z najważniejszych osiągnięć klubowych był awans do 1 ligi kobiet .

 

 

PAULINA TOMASIAK

Nazywam się Paulina Tomasiak od dziecka piłka nożna to moja pasja, moje drugie życie.
Swoją przygodę piłkarską zaczęłam od najmłodszych lat, jako mala dziewczyna chodziłam grać z moimi straszymi braćmi na boisko, spodobało mi się bieganie za piłką sprawiało mi to ogromną radość więc postanowiłam dołączyć do klubu piłkarskiego Poprad Rytro.
Trenowałam tam z samymi chłopakami, ale wcale nie czułam się słabsza od swoich kolegów, w trakcie rozgrywanych meczy udawało mi się strzelać bramki.
Chwilę później zostałam zauważona przez Trenera z UKS 3 Staszkówki Jelnej, który zobaczył we mnie potencjał w jednym z meczu i zapytał czy nie chciała bym zaczął grać z dziewczynami i się rozwijać, bez zastanowienia zgodziłam się i tak zaczęła się moje przygoda z Trójeczką.
Zaczęliśmy tworzyć fajny zespół, rozpoczęliśmy grę w 4 lidze i tak z czasem zrobiliśmy awans do 1 ligi, gdzie aktualnie gramy.
Z roku na rok rozwijam się coraz bardziej, na rozgrywanych turniejach prawie zawsze przyjeżdżałam do domu z jakimś wyróżnieniem, w tym kilkukrotnie ze statuetką najlepszej zawodniczki Młodzieżowych Mistrzowst Polski i wiele wiele innych, nie jestem w stanie tego zapamiętać.
W trakcie tych lat zostałam powoływana do kadry Małopolski, a z czasem dostałam powołanie do młodzieżowej Kadry Polski, gdzie stałam się tam podstawową zawodniczka.
Moimi największymi osiągnięciami są medale na mistrzostwach Polski, awans do 1 ligi kobiet oraz największym to powołanie do Reprezentacji Polski kadry A.
Myślę, że to dopiero początek i tych osiągnięć będzie o wiele więcej!

Do finału zakwalifikowali się:

6. Paulina Tomasiak (piłka nożna) wyślij SMS pod numer 72480 o treści TYP.SR.6
7. Emilia Smoleń (piłka nożna) wyślij SMS pod numer 72480 o treści TYP.SR.7
8. Paulina Piksa (piłka nożna) wyślij SMS pod numer 72480 o treści TYP.SR.8
20. Jakub Olszewski (siatkówka) wyślij SMS pod numer 72480 o treści TYP.SR.20
25. Elżbieta Podgórni (siatkówka) wyślij SMS pod numer 72480 o treści TYP.SR.25
36. Klaudia Zwolińska (kajakarstwo) wyślij SMS pod numer 72480 o treści TYP.SR.36
53. Aleksandra Bladowska (kickboxing) wyślij SMS pod numer 72480 o treści TYP.SR.53
54. Gabriela Migda (boks; kickboxing) wyślij SMS pod numer 72480 o treści TYP.SR.54
55. Łukasz Pławecki (kickboxing) wyślij SMS pod numer 72480 o treści TYP.SR.55
59. Ewa Bulanda (kickboxing) wyślij SMS pod numer 72480 o treści TYP.SR.59
60. Emilia Dadaś (kickboxing) wyślij SMS pod numer 72480 o treści TYP.SR.60
61. Jakub Stefański (kickboxing) wyślij SMS pod numer 72480 o treści TYP.SR.61
62. Marlena Stefańska (kickboxing) wyślij SMS pod numer 72480 o treści TYP.SR.62
63. Anna Baran (kickboxing) wyślij SMS pod numer 72480 o treści TYP.SR.63
67. Oskar Korzym (boks) wyślij SMS pod numer 72480 o treści TYP.SR.67
68. Tomasz Orzeł (MMA) wyślij SMS pod numer 72480 o treści TYP.SR.68
73. Bartłomiej Janeczko (rugby) wyślij SMS pod numer 72480 o treści TYP.SR.73
82. Agnieszka Skalniak (kolarstwo szosowe) wyślij SMS pod numer 72480 o treści TYP.SR.82
86. Piotr Broniszewski (biegi uliczne) wyślij SMS pod numer 72480 o treści TYP.SR.86

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź