miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Poznaj sylwetki 3 najpopularniejszych sportowców w regionie. Trwa finałowe głosowanie [Część 5]

0 473

Zakończył się drugi etap w głosowaniu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2020 roku. Wśród 86 zgłoszonych kandydatów udało się wybrać 19-stu. Rozpoczęło się głosowanie, które potrwa do końca miesiąca. Poniżej prezentujemy sylwetkę trójki z 19 uczestników. Szczegóły znajdziesz również tutaj – KLIK 

 

Czytaj również: Poznaj sylwetki 3 najpopularniejszych sportowców w regionie. Trwa finałowe głosowanie [Część 1]
Czytaj również: Poznaj sylwetki 3 najpopularniejszych sportowców w regionie. Trwa finałowe głosowanie [Część 2]

Czytaj również: Poznaj sylwetki 3 najpopularniejszych sportowców w regionie. Trwa finałowe głosowanie [Część 3]

Czytaj również: Poznaj sylwetki 3 najpopularniejszych sportowców w regionie. Trwa finałowe głosowanie [Część 4]

 

Agnieszka Skalniak
Moja przygoda z kolarstwem zaczęła się 10 lat temu, moja mama organizowała maraton rowerowy z serii “Cyklokarpaty” właśnie tam  pierwszy raz spróbowałam swoich sił uczestnicząc w dystansie MINI, pamiętam że pogoda była okropna, deszcz mnóstwo błota i niezbyt ciepło. Dojeżdżając na metę powiedziałam, że nigdy więcej 😁

Jednak dwa tygodnie później moje zdanie było inne i zaczęłam cyklicznie brać udział w zawodach. Po około trzech latach chciałam spróbować swoich sił na szosie wydawało mi się to niemożliwe, że bardzo trudno jest dostać się do klubu. Jednak udało się 😉 Już w 2014 roku zdobyłam swój pierwszy brązowy medal na Mistrzostwach Świata, rok później kolejny.

Mam na swoim koncie również tytuł Mistrzyni  Europy w jezdzie indywidualnej na czas oraz kilka medali Mistrzostw Polski. 1 miejsce- Mistrzostwa Polski jazda dwójkami na czas. 2 miejsce- “KORONA KOCICH GÓR – MEMORIAŁ KORNELA MORAWIECKIEGO”. 2 miejsce- 3 etap Sowiogórski Tour. 3 miejsce- Finał Pucharu Polski, jazda indywidualna na czas. 4 miejsce- Mistrzostwa Polski, jazda indywidualna na czas. 5 miejsce- Mistrzostwa Polski, start wspólny. 5 miejsce- Finał Pucharu Polski, start wspólny. 5 miejsce- klasyfikacja generalna Sowiogórski Tour. 5 miejsce- 1 etap Sowiogórski Tour. 6 miejsce- Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. 8 miejsce- 2 etap Sowiogórski Tour. 

Tomasz Orzeł
Przygodę ze sportami walki zacząłem w 2015r. w klubie Dexters Team trenując MMA pod okiem Damiana Krawczyka, który nauczył mnie wszystkiego od podstaw. Następnie po kilku latach zmieniłem klub na Halny, w którym trenuje do chwili obecnej. Podczas swojej kariery występowałem zawodach w całej Polsce, gdzie zdobywałem wysokie miejsca na szczeblu centralnym. Rok 2020 w większości spędziłem za granicą, gdzie nie miałem możliwości w pełni trenować. Jednak po powrocie odrazu wziąłem się za ciężkie treningi, które zaowocowały v-ce mistrzostwem Polski Młodzieżowców w MMA. Poza MMA interesuje się ogólnie sportem, jak również czytaniem książek, słuchaniem muzyki oraz kibicowaniem naszej lokalnej Sandecji Nowy Sącz, na której mecze chodzę od dziecka.

Jakub Stefański
Trenuję kickboxing i boks pod okiem trenera Krzysztofa Bulandy w UKS Evan Nowy Sącz już od pięciu lat.Sport nauczył mnie pokonywania barier i przeciwności losu- ważę 25kg i jestem najlżejszy w swojej kategorii wagowej w Polsce(28kg). Bywały lata kiedy różnica wagi,siły pomiędzy mną  a moimi przeciwnikami wynosiła 10 kilogramów jednak wspierany przez rodziców konsekwentnie dążę do wyznaczonych celów sportowych i tych osobistych czego namacalnym dowodem jest Mistrzostwo Polski w  kickboxingu roku 2020.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź