miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Premierowy sparing Sandecji w zimowym okresie przygotowawczym

0 843

„Biało-czarni” zmierzyli się z III-ligową Stalą Rzeszów, która w rundzie wiosennej obecnego sezonu radziła sobie bardzo dobrze, ostatecznie plasując się na drugim miejscu w tabeli. Wynik spotkania z pewnością nie dał powodów do niepokoju kibicom sądeckiej drużyny.

Czytaj również: Dziewczęta z Jelnej na podium mistrzostw Polski w futsalu! [ZDJĘCIA]

Sandecja Nowy Sącz, po bramkach Bartłomieja Dudzica w 34. oraz Mariusza Gabrycha z 64. minuty zakończyli spotkanie zwycięstwem 2-0. W pierwszej części spotkania, podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego skonstruowali kilka sytuacji, które zaowocowały pierwszą ze wspomnianych bramek. Druga połowa to bardziej wyrównana gra – goście zagrali bardziej ofensywną piłkę, ale obrona Sandecji niemal bezbłędnie wywiązywała się ze swoich obowiązków.

Istotnym aspektem spotkania okazały się występy nowych zawodników, którzy aktualnie są testowani przez szkoleniowca „Biało-czarnych”. Pomocnicy Maciej Rogóż oraz Kamil Ogorzały, obrońca Wiktor Szewczak oraz reprezentujący Akademię Sandecja – Sebastian Wąchała to piłkarze, którzy dzięki dobrej grze, mieli szansę zyskać uznanie w oczach trenera.

Kolejny mecz kontrolny w ramach okresu przygotowawczego aktualny wicelider tabeli Fortuna I Ligi rozegra w Katowicach z GKS-em w najbliższą sobotę.

Sandecja Nowy Sącz – Stal Rzeszów 2-0 (1-0)

Bramki: Bartłomiej Dudzic 34′, Mariusz Gabrych 64′.

Sandecja (I połowa): Marek Kozioł – Radosław Kanach, Dariusz Łukasik, Marcin Flis – Damian Chmiel, David Manoyan, Bartłomiej Kasprzak, Maciej Małkowski, Miłosz Kałahur – Sebastian Wąchała, Bartłomiej Dudzic.

Sandecja (II połowa): Szymon Tokarz – Wiktor Szewczak, Grzegorz Baran, Michal Piter-Bučko – Maciej Rogóż (75′ Kamil Ogorzały), Szymon Kuźma, Kacper Tokarczyk, Dawid Flaszka, Hubert Maślanka – Mateusz Klichowicz, Mariusz Gabrych.

Stal (I połowa): Zawodnik testowany – Robert Trznadel, Damian Kostkowski, Peter Bašista, Piotr Głowacki, Damian Nowacki, Adrian Ligienza, Łukasz Mozler, Piotr Ceglarz, Jakub Kądziołka, Tomasz Płonka.

Stal (II połowa): Zawodnik testowany (Leonid Otczenaszenko) – Damian Sierant, Damian Kostkowski, Peter Bašista (Maciej Kaczorowski), Piotr Głowacki, Michał Domański, Sławomir Szeliga, Michał Nawrot, Adam Nowak, Dominik Chromiński, Łukasz Zagdański.

Opr.: Marcin Cięciwa

Źródło i Fot.: MKS Sandecja