miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prezes Sandecji Nowy Sącz rezygnuje z funkcji!

2 3 289

Tomasz Michałowski, prezes I ligowej Sandecji Nowy Sącz zrezygnował z funkcji prezesa klubu – czytamy w komunikacie miejskiej spółki. Decyzja jest ostateczna. Funkcję pełnił 11 miesięcy. Na razie nie wiadomo kto zostanie nowym szefem drużyny. Wszystkie zaplanowane mecze te wyjazdowe oraz rozgrywane na ul. Kilińskiego w Nowym Sączu przeprowadzone zostaną bez zmian decyzja Michałowskiego nie wpłynie na funkcjonowanie ekipy z #K47.

Czytaj również: Członkowie gangu sutenerów z Nowego Sącza zatrzymani! [Zdjęcia, film]

Treść oświadczenia

Tomasz Michałowski

„Podjąłem decyzję, że z dniem 30 kwietnia 2019 roku składam rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu MKS Sandecja S.A. Powodem mojej rezygnacji są kwestie osobiste.

Decydując się na objęcie tej funkcji w czerwcu ubiegłego roku postawiłem sobie dwa, podstawowe zadania. Po pierwsze, utrzymanie drużyny w rozgrywkach pierwszej ligi, co jak wskazuje historia drużyn, poprzednio zdegradowanych z ekstraklasy nie jest zadaniem łatwym. Drugim priorytetem było dla mnie uporządkowanie spraw związanych z Akademią Sandecja, która powinna być kołem zamachowym dla rozwoju całego klubu.

Podczas tego okresu dane mi było poznać wielu wspaniałych ludzi, autentycznie oddanych Klubowi. Dziękuję przede wszystkim: piłkarzom, trenerom, a także Panu Prezydentowi Ludomirowi Handzlowi oraz jego poprzednikowi Panu Ryszardowi Nowakowi. Słowa podziękowania kieruję też do Radnych Rady Miasta za podejmowanie pozytywnych uchwał dotyczących sportu w naszym mieście w tym klubu Sandecja. Wyrazy wdzięczności ślę też w kierunku sponsorów, rodziców zawodników i wszystkich tych, którzy byli przy klubie przez cały ten czas.

Szczególne słowa podziękowania składam też na ręce wszystkich kibiców, którzy pomimo spadku z ekstraklasy nie odwrócili się od klubu. Jeżeli kogoś pominąłem to bardzo przepraszam. Przepraszam też każdego, kto w wyniku moich działań bądź decyzji poczuł się urażony. Nie było to moją intencją.

Pod koniec kwietnia, przed moim ustąpieniem z funkcji Prezesa Zarządu przedstawię do Państwa opinii szczegółowe sprawozdanie z okresu w jakim zarządzałem MKS Sandecja S.A.

Jednocześnie informuję, że Rada Nadzorcza w najbliższych dniach rozpisze konkurs na stanowisko nowego Prezesa Zarządu MKS Sandecja S.A

Praca na rzecz klubu Sandecja była dla mnie zaszczytem!”

Przypomnijmy, w czerwcu 2018 roku Tomasz Michałowski zastąpił na stanowisku prezesa Grzegorza Haslika. Wcześniej pełnił funkcję zastępcy dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Promocji i Komunikacji Społecznej w sądeckim Urzędzie Miasta. 

Bilans Sandecji pod wodzą Michałowskiego: 11 zwycięstw, 12 remisów i 4 porażki

Michałowski profesjonalną przygodę ze sportem rozpoczął prezesując klubowi bokserskiemu Golden Team. Później zarządzał Olimpią Beskid, z którą wywalczył historyczny awans do najwyższego poziomu rozgrywek piłki ręcznej kobiet w Polsce. Jest także organizatorem plebiscytu “Najpopularniejszy Sportowiec Sądecczyzny” i prezesem znanego wszystkim Stowarzyszenia dla Miasta, z którym zorganizował w Nowym Sączu m.in. zawody Strongman w 2014 na stadionie Sandecji. Był również koordynatorem sądeckiego odcinka Tour de Pologne z ramienia Urzędu Miasta.

Rafał Kmak
fot. Adrian Maraś

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Miastons pisze

    Hahaha juz widze nowy stadion xd!

  2. Csfvc pisze

    Wszystko nowe. Ludzie miadto biedne, brak pieniędzy, deficyt 30mld a wy o jakimś stadionie za 80mln zł dla klubu bez inwestora. Ehh stanowcze nie!
    Lepiej już porządna hale widowiskowo – sportowa bo ta na nadbrzezbej to wstyd.

Zostaw odpowiedź