miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przed nami turniej piłkarski „Happy Ball”. Konferencja prasowa

0 577

Już w najbliższą sobotę (15 stycznia) rozpoczyna się turniej piłki nożnej dzieci „Happy Ball”. Zawody są dla młodych piłkarzy z rocznika 2015. Udział zapowiedziało 10 drużyn. Mecze będą rozgrywane w hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej. W trakcie turnieju zbierane będą fundusze na pomoc w budowie domu w Trzetrzewinie (gm. Chełmiec).

 

Czytaj również: Sylwetki sportowców, kandydatów do tytułu Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny [Część 3]

 

Organizatorzy turnieju połączyli go z akcją charytatywną. Podczas trwania zawodów będą zbierane datki na budowę domu w Trzetrzewinie dla matki kilkorga dzieci. Budowa jest na ukończeniu, ale potrzebne są jeszcze fundusze na montaż pieca, położenie płytek, malowanie oraz umeblowanie. Informacje w tej sprawie: pod nr tel. 501724575 – Joanna Wąsowicz-Zagórska

 

 

– Tym turniejem rozpoczynamy cykl piłkarskich spotkań, których będą cztery – powiedziała współorganizatorka „Happy Ball” Anna Pych podczas zorganizowanej konferencji prasowej. – Zawody odbywają się pod patronatem prezydenta Nowego Sącza. Zaczynamy w sobotę o godz. 8.00 rano do godz. 14.00. Warto dodać, że nie będzie klasyfikacji medalowej. Wszystkie drużyny będą nagrodzone. Natomiast przewidujemy wyróżnienia indywidualne jak: najlepszy bramkarz, zawodnik. Będą puchary i medale. Oczywiście nie zabraknie drożdżówek, wody mineralnej i oczywiście opieki medycznej.

Anna Pych w towarzystwie radnych Nowego Sącza: Macieja Rogóża (z prawej) i Dawida Dumany

 

Cieszę się, że takie turniej się odbędą – dodał radny Dawid Dumana, który również organizuje podobne zawody. – Obecnie bardzo ważne jest aby dzieci, młodzież miała okazję się poruszać, zagrać bo niestety covid zatrzymał młodych sądeczan w domach. Zachęcam do wzięcia udziału.

Sport, rekreacja to bardzo ważne czynniki zdrowotnego rozwoju dzieci i młodzieży – stwierdził radny Maciej Rogóż. – Bardzo dobrze stało się, że są ludzie i stowarzyszenia, które organizują takie turnieje. Każdy ruch jest pożądany. Cieszy, że udało się połączyć sport z akcją charytatywną, bowiem warto i trzeba pomagać. Budowa domu jest na finiszu. Zróbmy wszystko, aby mama z dziećmi mogła jak najszybciej się wprowadzić.

Turniej rozpocznie się o godz. 8 rano. Wystąpi 10 zespołów. Można się jeszcze zapisać na kolejne zawody. Regulamin dostępny jest na stronie www.bedziedobrze.pl Organizatorami turniej „uHappy Ball” są FDB@Gol, KS Zabełcze Nowy Sącz, a wspomagają Ibis Styles oraz Fundacja Będzie Dobrze.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź