miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przedszkoliada w Nowym Sączu czyli sport dla najmłodszych [ZDJĘCIA]

0 1 068

We wtorek (6 lutego) w hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Kościuszki odbyła się Przedszkoliada czyli turniej dla dzieci z przedszkoli ulokowanych na terenie miasta Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego.

Czytaj również: Wystartowała akcja ekologiczna „Rower pomaga”

– Witam was bardzo serdecznie na Grupa Azoty Przedszkoliada 2018 w Nowym Sączu. Przed nami jeden z najpiękniejszych dni w życiu każdego aktywnego przedszkolaka biorącego udział w Ogólnopolskim Systemie Rozrywki Ruchowej Przedszkoliada.pl. Jest to prawdziwa impreza sportowa czyli dużo sportu, zabawy i niespodzianek – powitał wszystkich zebranych w hali sportowej organizator przedsięwzięcia.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to największy w Europie cykl imprez sportowych dla aktywnych przedszkolaków, uczestników cyklu „Przedszkole i piłka”. Podczas wydarzenia prezentowane są umiejętności sportowe uczestników, dzieci bawią się z Kangurem i jego gośćmi czyli prawdziwymi sportowcami przy muzyce. Każdy uczestnik otrzymuje medal i dyplom. Oprócz tego są upominki i gadżety, a turniej prowadzony jest przez profesjonalistów.

– Przedszkoliada została przez nas pierwszy raz zorganizowana w Nowym Sączu, zajęcia dla dzieci ruszyły od tego roku. W turnieju nie biorą udział przedszkola tylko z Nowego Sącza, ale również z powiatu nowosądeckiego. Mamy np. przedszkole z Florynki, z Olszany, z Podegrodzia, więc nie ma reguły, że tylko nowosądeckie placówki. Dzisiaj jest dziewięć przedszkoli. Część nie dojechała ze względu na choroby, które panują w okresie zimowym. Pomimo wszystko jest super zabawa – powiedział Maksym Rusiniak, promotor lokalny Przedszkoliada.pl w rozmowie dla portalu miastoNS.pl.

W wydarzeniu sportowym wzięły udział dzieci w wieku od trzech do sześciu lat, w sumie uczestniczyło w nim 215 osób. Wszystkie przedszkola wygrały w tym wspaniałym przedsięwzięciu i wszystkie dzieci otrzymały nagrody. Był to piknik sportowy, podczas którego wszyscy wygrywają i wszyscy się świetnie bawią. Integracja to podstawa zorganizowanej dla dzieci zabawy sportowej.

Sponsorem tytularnym imprezy była Grupa Azoty, która ufundowała medale, upominki i dyplomy. Oprócz tego nagrody dla dzieci ufundował Pelikan i Herlitz.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź