miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Puchar świata w skokach w Wiśle z sądeckim akcentem! Wszyscy kibicujemy Pawłowi

0 1 117

Drużynowy konkurs skoków narciarskich w Wiśle za nami. Polacy w składzie Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęli trzecie miejsce. Wygrali Austriacy przed Niemcami. Dzisiaj zawodnicy zaprezentują się indywidualnie. Aktualny sezon odbywać się będzie z sądeckim akcentem. Na kasku jednego z zawodników – Pawła Wąska dostrzec będzie można logo firmy Solgro pochodzącej z Paszyna (gm. Chełmiec). W piątkowych kwalifikacjach Paweł zajął 33 miejsce. Czy dzisiaj awansuje do najlepszej 30-stki zawodów? Początek zmagań już o godz. 16:00.

 

Czytaj również: 14. Małopolska Noc Naukowców z nowosądeckim PWSZ!

 

Skład Polaków, jeden debiutant
W Wiśle Polskę reprezentuje 12 skoczków. W tym gronie jest jeden debiutant, Jarosław Krzak. W gronie wybrańców trenera Doleżala nie zabrakło trójki najlepszych w ostatnich sezonach polskich zawodników: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i Piotra Żyły.

 

 

Skład Polaków na PŚ w Wiśle: Stefan Hula, Maciej Kot, Jarosław Krzak, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.

 Wspieramy młode, zdolne talenty. Skoki narciarskie to dyscyplina, którą w sercach ma wiele osób. Pomoc Pawłowi z pewnością przyczyni się do jeszcze większych sukcesów naszej kadry narciarskiej oraz młodego skoczka – mówi Konrad Mordarski, współwłaściciel Solgro. – Kontrakt podpisaliśmy na cały sezon zimowy, z możliwością przedłużenia. Dzięki temu nasza marka ukaże się w odbiornikach milionów telewizorów. Sądecczyzna również na tym skorzysta. Informacja o naszej rodzinnej firmie z Paszyna pójdzie w świat – dodaje brat Konrada, Grzegorz Mordarski.

 

Paweł Wąsek (ur. 2 czerwca 1999 w Cieszynie) – polski skoczek narciarski, reprezentant klubu WSS Wisła. Medalista mistrzostw kraju.

Solgro jest jedną z wiodących marek w branży Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Od 2005 roku zajmuje się projektowaniem, sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Działa na terenie całej Polski południowej, a od niedawna – poprzez Dystrybutorów – również w Polsce północnej.

Rafał Kmak
fot. archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź