miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rugbiści z Nowego Sącza świętowali 15-lecie działalności [Zdjęcia]

0 507

W minioną sobotę (24 sierpnia) na stadionie w Zawadzie dobyły się obchody 15-lecia klubu Rugby Club Biało-czarni Nowy Sącz. Podczas świętowania rozegrany został sparingowy mecz z Juvenią Kraków, drużyną występującą w Ekstralidze. Co ciekawe z tym samym zespołem sportowcy z Nowego Sącza rozegrali swój pierwszy mecz na boiskach Rugby.

 

Czytaj również: Powstanie nowy most na Dunajcu!

 

Z zespołem Juvenii pierwszy raz rywalizowaliśmy 15 lat temu w debiucie na boiskach rugby mówi prezes klubu Grzegorz Goliński. Sobotni mecz był zacięty i widowiskowy o czym świadczy duża liczba zdobytych punktów. Krakowskie Smoki wygrały 76 do 38 dodaje Goliński.

 

 

Warto wspomnieć, że w obecnej drużynie z Krakowa występuje kilku wychowanków sądeckiego klubu. Po meczu seniorów na boisko wybiegły dzieci, które uczestniczyły w grach i zabawach z jajowatą piłką.

W obchodach 15-lecia uczestniczyli m.in. prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, wiceprezydent Artur Bochenek, przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk, radni Nowego Sącza: Jakub Prokopowicz, Maciej Prostko, Grzegorz Fecko oraz Poseł Ziemi Sądeckiej i Sekretarz Stanu w KPRM Piotr Naimski.

W Zawadzie obecny był również pierwszy trener i zarazem twórca rugby w Nowym Sączu Tadeusz Janik oraz byli zawodnicy, którzy pamiętają pierwsze treningi za wałem nad Dunajcem. Dla przybyłych gości został przygotowany poczęstunek z grilla.

Opr. Rafał Kmak
Fot. Jacek Gajdosz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź