miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rywalizacja młodzików zakończona! V edycja Kibicuj Razem z udziałem Sandecji Nowy Sącz [ZDJĘCIA]

0 111

29 sierpnia w Wawrzkowiźnie pod Bełchatowem obfitował w piłkarskie emocje z udziałem drużyn złożonych z młodych zawodników i zawodniczek polskich klubów piłkarskich. Organizację oraz patronat nad imprezą objęły Polski Związek Piłki Nożnej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

Czytaj również: Ostatni weekend wakacji w rowerowo-motoryzacyjnych klimatach

 

Piąta edycja turnieju zgromadziła 18 drużyn reprezentujących 17 ośrodków Kibice Razem, oraz gościa specjalnego w postaci reprezentacji bełchatowskiego Ośrodka Interwencyjno – Socjalizacyjnego i Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej, która wystąpiła pod nazwą „Błękitni Bełchatów”.

8 osobowe drużyny w wieku do 10 lat, toczyły zmagania o puchary oraz medale pod czujnym okiem profesjonalnych sędziów piłkarskich, którzy dbali o to, aby walka toczyła się w atmosferze fairplay. Rywalizację młodych adeptów piłkarskiej sztuki wzbogaciła oprawa muzyczna, konferansjer oraz dodatkowe atrakcje zorganizowane przez ośrodki Kibicuj Razem.

Sandecja Nowy Sącz podczas tej edycji postawiła na drużynę dziewcząt, która toczyła zacięte boje z zespołami Ruchu Chorzów, Lecha Poznań, Śląska Wrocław, Odry Opole, a także wspomnianą drużyną Błękitnych Bełchatów. Dwie z tych konfrontacji dziewczyny zakończyły zwycięsko, ostatecznie klasyfikując się na miejscu 14.

Idea przyświecająca organizatorom turnieju opiera się na przekazywaniu pozytywnych wartości najmłodszym w postaci rywalizacji fair-play oraz możliwości integracji z dziećmi z całej Polski.

 

 

Opr.: Marcin Cięciwa

Źródło i Fot.: Kibice Razem

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź