miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Prezydent nagrodził sportowców oraz trenerów! [ZDJĘCIA]

0 1 168

28 sportowców oraz czterech trenerów odebrało z rąk Ryszarda Nowaka, prezydenta Miasta Nowego Sącza nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe w 2017 roku. Niektórzy z nich są członkami kadry narodowej i sławią Nowy Sącz daleko poza granicami miasta.

 

Czytaj również: Archiwalia dotyczące Sandecji w rękach Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu! [ZDJĘCIA]

 

– Te nagrody, czy też wyróżnienia, są symboliczne. Są jednak dowodem na to, że staramy się myśleć o waszej pracy i was wyróżniać, chociażby z tego względu, że doceniamy wasz trud, wkład, efekty waszej pracy. Tak to należy nazwać. To, że ktoś uprawia sport, realizuje siebie poprzez sport, to tylko część tego, na co zwracamy uwagę. Dziś ważnym jest, co ktoś robi dla miasta, dla mieszkańców, dla młodych pokoleń, które po was przyjdą. Cieszę się niezmiernie z każdego efektu, z zaangażowania, medalu, wyróżnienia, mistrzostwa. Cieszę się nie tylko ja jako prezydent, ale cieszy się cała społeczność sądecka. Wierzę w to, że efekty będą jeszcze lepsze. Patrząc na te bardzo młode twarze, jestem przekonany, iż będziemy mieli nowych mistrzów, medalistów – powiedział Ryszard Nowak, prezydent Miasta Nowego Sącza.

Nagrody finansowe (od 300 złotych do 1500 złotych) otrzymali sportowcy reprezentujący w większości sporty walki, kajakarstwo i saneczkarstwo, a także trenerzy: Krzysztof Bulanda – UKS Evan, Radosław Pietrzkiewicz – kickboxing w STS Superfighter oraz Piotr Kożuch i Bogdan Okręglak – kajakarstwo górskie w KS Start.

Wspólnie z prezydentem Ryszardem Nowakiem nagrody wręczał Józef Kantor, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Nowego Sącza. W sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza zgromadzili się trenerzy nagrodzonych zawodników oraz przedstawiciele rodzin sportowców. Spotkanie poprowadziła Małgorzata Grybel, która pełni funkcję kierownika kancelarii Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź