miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeccy biegacze nagrodzeni!

Życiowa dycha w Krynicy-Zdroju

0 602

W miniony weekend już o raz 10 w Krynicy Zdroju odbył się Festiwal Biegowy. Festiwal Biegów to jedno z największych wydarzeń sportowych dla całych rodzin w Polsce. Zawody skierowane są zarówno do amatorów, jak i zawodowych biegaczy. Przez trzy dni w uzdrowisku biegało i maszerowało ok. 10 tysięcy osób z Polski i zagranicy.

 

Czytaj również: Wicepremier Jarosław Gowin z wizytą w Starym Sączu!

 

TAURON Festiwal Biegowy w 2019 r. to blisko 30 konkurencji biegowych i nordic walking, z trasami o długości ponad 300 km. łącznie.

 

 

Najliczniej obsadzonym biegiem była konkurencja na 10 kilometrów tzw. „Życiowa dziesiątka”. Po raz pierwszy nagrodzono najwyżej sklasyfikowanych w tych zawodach Sądeczan. Jest to najszybszy bieg na 10 km rozgrywany w Polsce. Cechą charakterystyczną biegu jest trasa, w całości prowadząca z góry – z Krynicy-Zdroju do Muszyny. Bieg jest rozgrywany w randze Mistrzostw Polski Masters w Biegu Ulicznym na 10 km.

Zwycięzcy odebrali m.in. specjalne czeki ufundowane przez Andrzeja Guta-Mostowego, wiceprzewodniczącego Rady Programowej ds. Rozwoju, Promocji i Promocji Turystyki w Małopolsce.

Najszybszy z mężczyzn był Mathew Kosgei z czasem 28:24. Po nim Henryk Szost – 28:55, a trzeci Nelson Kipkoge Cherutich – 29:25. Pierwszą na mecie kobietą była Jayline Chemutai z czasem 31:53, drugą Ruth Nundu Mbatha- 32:21, a trzecią Katarzyna Jankowska – 32:43.

Opr. Rafał Kmak
fot. organizator

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź