miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecka marka na ekranach całego świata! Skoczek narciarski rozsławi Nowy Sącz i całą Sądecczyznę

0 30 247

Firma Solgro mająca swoją siedzibę w Paszynie (gm. Chełmiec) podpisała kontrakt ze skoczkiem narciarskim Pawłem Wąskiem. – Dzięki tej współpracy skorzystają wszyscy – mówi Grzegorz Mordarski, współwłaściciel Solgro. Podpisana umowa ma na celu wsparcie młodego talentu skoków, promocję marki Solgro oraz całej Sądecczyzny. Paweł Wąsek to 21-letni medalista mistrzostw Polski.

 

Czytaj również: Historyczny wyczyn nowosądeczanina! Robert Ruchała zawalczy w KSW

 

Wspieramy młode, zdolne talenty. Skoki narciarskie to dyscyplina, którą w sercach ma wiele osób. Pomoc Pawłowi z pewnością przyczyni się do jeszcze większych sukcesów naszej kadry narciarskiej oraz młodego skoczka – mówi Konrad Mordarski, współwłaściciel Solgro. – Kontrakt podpisaliśmy na cały sezon zimowy, z możliwością przedłużenia. Dzięki temu nasza marka ukaże się w odbiornikach milionów telewizorów. Sądecczyzna również na tym skorzysta. Informacja o naszej rodzinnej firmie z Paszyna pójdzie w świat – dodaje brat Konrada, Grzegorz Mordarski.

 

Firma Solgro planowała dodatkowo wsparcie Pucharu Świata w Wiśle oraz Zakopanem. Niestety pandemia koronawirusa spowodowała spore komplikacje. Wszystkie konkursy odbędą się w najwyższym rygorze sanitarnym. Pierwsze zawody już 21-22 listopada. Inauguracja rozpocznie się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Odbędzie się konkurs drużynowy oraz indywidualny.

 

 

Paweł Wąsek (ur. 2 czerwca 1999 w Cieszynie) – polski skoczek narciarski, reprezentant klubu WSS Wisła. Medalista mistrzostw kraju.

Solgro jest jedną z wiodących marek w branży Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Od 2005 roku zajmuje się projektowaniem, sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Działa na terenie całej Polski południowej, a od niedawna – poprzez Dystrybutorów – również w Polsce północnej.

 

Od lewej: Konrad Mordarski, Paweł Wąsek, Grzegorz Mordarski

 

Rafał Kmak
fot. firma Solgro

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź