miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądecki PWSZ wspiera kobiecy football! Podpisano porozumienie o współpracy

0 857

Prezes UKS 3 Sztaszkówka Jelna Wojciech Mróz podpisał umowę partnerską z PWSZ Nowy Sącz. Współpraca ma na celu poprawę warunków szkoleniowo-treningowych zawodniczek I ligowego klubu żeńskiego. Przypomnijmy, dziewczyny z UKS 3 Staszkówka Jelna awansowały kilka dni temu do „ekstraklasy” kobiecego footballu (pisaliśmy o tym tutaj – KLIK), a wczoraj informowaliśmy o zdobyciu przez nie tytułu Mistrzyń Polski (artykuł o tum tutaj – KLIK). 

 

Czytaj również: Harcerze z Sądecczyzny wypoczywali w mitologicznym klimacie.
W tle koronawirus…

 

 

Dziękujemy Jego Magnificencji Rektorowi dr hab. inż. Mariuszowi Cygnarowi, prof. PWSZ w Nowy Sączu oraz całej naukowej społeczności Uczelni za owocne rozmowy i współpracę – informują działacze Klubu.

 

 

Współpraca z Uczniowskim Klubem Sportowym „Trójka” w Jelnej będzie wspierać proces przygotowania zawodowego studentów PWSZ w Nowym Sączu w zakresie umożliwienia im zdobywania umiejętności praktycznych, poprzez organizację zamkniętych treningów Klubu. Władze Klubu zaplanowały również przedsięwzięcia z AZS PWSZ w Nowym Sączu i studenckimi kołami naukowymi działającymi w Uczelni, a przede wszystkim promocję i budowanie dobrego wizerunku PWSZ w Nowym Sączu.

Przy podpisaniu dokumentu obecni byli również Tomasz Michałowski, przyjaciel klubu oraz Jarosław Baziak – dyrektor sportowy UKS 3 Staszkówka Jelna.

 

UKS 3 Staszkóka Jelna Mistrzem Polski!

 

Warto wiedzieć:

  • Klub UKS 3 Staszkówka Jelna to aktualny Mistrz Polski w futsalu U-16,
  • Pierwszy zespół gra w rozgrywkach 1 ligi kobiet natomiast zespoły młodzieżowe grają na szczeblu centralnym w rozgrywkach Centralnej ligi Juniorek U-17 i U-15,
  • W barwach drużyny gra aktualnie 6 Młodzieżowych Reprezentantek Polski i 12 Reprezentantek Małopolski,
  • Najzdolniejsze piłkarki  klubu z Jelnej uczęszczają do klas sportowych IV Liceum Sportowego w Nowym Sączu.

Opr. Rafał Kmak
fot. PWSZ, UKS

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź