miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeczanin Dariusz Popiela po raz dziewiąty Mistrzem Polski

0 1 068

Na 73. mistrzostwach Polski w kajakarstwie górskim, które odbyły się w miniony weekend w Krakowie w kategorii K1 zwyciężył nowosądeczanin Dariusz Popiela. Jest to dla niego dziewiąty tytuł mistrza Polski. Kajakarz Startu Nowy Sącz w półfinale był dopiero piąty, ale w finale popłynął bezbłędnie, podobnie jak srebrny medalista Jarosław Zaziąbło.

 

Czytaj również: Jubileuszowy X Charytatywny Bieg Św. Rocha wkrótce! Pobiegnij dla Kacpra Basty

 

Mistrzostwo Polski 2021 zdobyte, to 9 tytuł w mojej karierze. Dzięki temu wywalczyłem prawo startu w pucharach świata i Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Bratysławie – poinformował w mediach społecznościowych Dariusz Popiela.

 

 

Gorzej w Krakowie zaprezentował się olimpijczyk, zawodnik Startu Nowy Sącz Grzegorz Hedwig. W C1 zajął drugie miejsce, przegrywając z broniącym tytułu Kacprem Sztubą. O przegranej kanadyjkarza z Nowego Sącza przesądziło 6 punktów karnych. Sztuba popłynął bezbłędnie.

Organizatorzy mieli sporo problemów z przeprowadzeniem tegorocznych mistrzów. Ze względu na obfite opady deszczu i wysoki poziom wody na torze odwołano piątkową i sobotnią rywalizację. Cały trzydniowy pogram zawodów przeprowadzono w niedzielę, rezygnując tylko z wyścigów kwalifikacyjnych.

Krakowskie zawody były jednocześnie kwalifikacją do reprezentacji na mistrzostwa świata, które w dniach 21-26 września odbędą się w Bratysławie. Polska w każdej konkurencji będzie mogła wystawić trzy zawodniczki i trzech zawodników.

Sukcesy nie były by możliwe bez wsparcia sponsorów. Darek od lat współpracuje z firmami, które wspierają jego dążenia bycia najlepszym. Podczas wydarzeń młody sportowiec zawsze podkreśla ich role i znaczenie. Aktualnie Darek współpracuje z firmami: SolGro, Erbet, Muszynianka, Centrum, Vayer

źródło: Facebook
fot.: Andrzej Banaś

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź