miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeczanin Krzysztof Zyskowski przemierzy całą Polskę na rowerze dla chorego Jasia! [ZDJĘCIA]

0 1 181

„Przez Polskę Po Marzenia” to wspólna inicjatywa Krzysztofa Zyskowskiego i Daniela Janowca. Razem postanowili oni wesprzeć Jasia Bielińskiego z Tczewa oraz hospicjum w Gdańsku. Krzysztof postanowił pokonać aż 700 km na rowerze w ramach szczytnej akcji.

 

Czytaj również: Rowerowo-motoryzacyjna impreza w Nowym Sączu

 

– Z głębi serca prosimy o wsparcie. Pomóżcie! Razem dajmy tym dzieciom to, czego potrzebują! Spełnijmy ich marzenia – dziecięce marzenia! Pozwólmy im wyjść z ciężkich chorób i żyć normalnie, tak jak my! Motto akcji „Przez Polskę Po Marzenia” nie wzięło się z nikąd. Ma być piętnem odciśniętym w taki sposób, by przynieść końcowy efekt. Każda złotówka przeznaczona na ten szczytny cel wiele zdziała. Zwróćcie na to uwagę i nie bądźcie obojętni. My nic z tego nie mamy, robimy to charytatywnie. Naszym wkładem ma być zorganizowanie jak najlepiej tej inicjatywy. Dziękujemy za pomoc w imieniu swoim i dzieciaków z hospicjum oraz ciężko chorego Jasia – podkreślają Krzysztof Zyskowski i Daniel Janowiec, główni organizatorzy przedsięwzięcia „Przez Polskę Po Marzenia”.

Krzysztof Zyskowski to Sądeczanin, który kilka lat temu wyprowadził się na Pomorze. Postanowił on przejechać na rowerze dokładnie 675 km z Pruszcza Gdańskiego do Nowego Sącza, aby pomóc ciężko choremu Jasiowi Bielińskiemu z Tczewa oraz innym dzieciom.

Szczegółowy plan trasy rowerowej „Przez Polskę Po Marzenia” przedstawia się następująco:

Dzień 1 – 2 wrzesień – 191 km – Pruszcz Gdański „Faktoria” – Ciechocinek Al. Armii Krajowej,

Dzień 2 – 3 wrzesień – 204 km – Ciechocinek Al. Armii Krajowej – Piotrków Trybunalski Rondo Sulejowskie,

Dzień 3 – 4 wrzesień – 186 km – Piotrków Trybunalski Rondo Sulejowskie – Kraków Planty Krakowskie,

Dzień 4 – 5 wrzesień – 111 km – Kraków Planty Krakowskie – Nowy Sącz Ratusz (przez Limanowa Rynek, Chełmiec Urząd Gminy oraz Stary Sącz Rynek)

W dniu 5 września (środa) na sądeckim rynku odbędzie się festyn rodzinny w ramach finału akcji „Przez Polskę Po Marzenia”. Na uczestników imprezy będą czekały różnego rodzaju atrakcje muzyczne, pokazy oraz zabawy przygotowane z myślą o najmłodszych. W zorganizowanie wydarzenia pod ratuszem w Nowym Sączu zaangażowały się m.in. grupy: MotoSacz oraz Z Rozszczepem Przez Świat. Wielka feta podsumowująca rowerowy wyczyn Krzysztofa będzie miała miejsce prawdopodobnie w godzinach popołudniowych.

– Inicjatywa „Przez Polskę Po Marzenia” (bo tak ją nazwaliśmy) ma być symbolem ludzkiej solidarności i bezinteresownej pomocy. Zmęczenie, pot i prawie 700 km na rowerze przez naszą Ojczyznę, ma być ziarnem zasianym w ludzkie serca, gdzie późniejszym plonem czy też owocem będą przede wszystkim zebrane pieniądze. Pragniemy zatem prosić Państwa o pomoc finansową, która jest chorym dzieciom tak bardzo potrzebna. Liczymy na Państwa wyrozumiałość oraz dobre serce – mówią organizatorzy akcji „Przez Polskę Po Marzenia”.

Przelewy środków finansowych na rzecz hospicjum można kierować na nr konta: 22 1540 1098 2001 5562 3339 0007 z dopiskiem „Hospicjum – Przez Polskę Po Marzenia!”.

Pomoc dla chorego Jasia Bielińskiego z Tczewa gromadzona jest na koncie bankowym o nr.: 90 1020 1042 0000 8902 0324 4142, w tytule „Jaś Bieliński – Przez Polskę Po Marzenia”.

Szczegółowe informacje na temat akcji „Przez Polskę Po Marzenia” znajdują się na Facebooku: https://www.facebook.com/Przez-Polskę-po-Marzenia-2080997602225412/.

Agnieszka Michalik
Fot.: Organizatorzy

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź