miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeczanin liderem europejskiego rankingu!

0 998

Pochodzący z Nowego Sącza Robert Ruchała nie zwalnia, wygrywając kolejne pojedynki w MMA. Młody sądeczanin 6 kwietnia pewnie zwyciężył w na gali Wirtuoz Challenge 2 Next Step, która odbywała się w Bydgoszczy. Dzięki serii zwycięstw Robert jest jest aktualnie 1 amatorskim zawodnikiem MMA w wadze piórkowej w Polsce oraz w Europie Wschodniej według rankingu Tapology.

Czytaj również: Poznaliśmy rywala Łukasza „Boom Boom” Pławeckiego w walce o tytuł Mistrza Świata!

– 6 kwietnia stoczyłem swój pojedynek MMA. Po 3 rundach wygrywam jednogłośnie na punkty! Udało mi się wygrać każdą rundę, a na dodatek prawie skończyłem walkę przed czasem w rundzie 1 przez dźwignie na staw łokciowy – informował nas w rozmowie z portalem miastoNS Robert Ruchała.

 

 

Więcej informacji na temat klasyfikacji znajdziesz tutaj – KLIK lub tutaj – KLIK

Robert jest wychowankiem Rafała Dudka  właściciela Klubu Fight House Nowy Sącz. Ma 20 lat. W Nowym Sączu ukończył Jezuickie Centrum Katolickie (liceum). Od niedawna mieszka w Krakowie, walcząc z zawodnikami w Klubie Grappling Kraków BJJ. Studiuje w Akademii Ignatianum w Krakowie. W ostatnim czasie wygrał Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny w kat. mężczyźni z Nowego Sącza organizowany przez Gazetę Krakowską.

Rafał Kmak
fot. Robert Ruchała

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź