miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeczanin Łukasz Pławecki z kolejnym mistrzowskim tytułem?

Federacja Mix Fight Championship zaprasza Boom Booma

0 782

Łukasz „Boom Boom” Pławecki – pochodzący z Sądecczyzny, obecnie mieszkający w Nowym Sączu polski zawodnik kickboxingu K-1 oraz Muay Thai już 7 grudnia br. powalczy o kolejny mistrzowski tytuł. Tym razem federacji Mix Fight Championship.

 

Czytaj również: AVR wypowiada umowę śmieciową Gminie Chełmiec!

 

Zawsze mówiłem, że lubię i potrzebuję wyzwań w sporcie i oto kolejne przede mną – informuje Łukasz Pławecki. – 7 grudnia w Niemczech stanę przed szansą zdobycia kolejnego pasa mistrzowskiego, tym razem federacji Mix Fight Championship – dodaje Boom Boom.

Pas mistrzowski i wysoka nagroda pieniężna przypadną zwycięzcy czteroosobowego turnieju w kategorii 82 kg.

– W pierwszej walce zmierzę się z reprezentantem gospodarzy Sergeiem Brownem, którego znam doskonale, choćby z walki z moim podopiecznym Bartkiem Zającem. Będzie to moja 4 i 5 walka w tym roku, 42 i 43 w zawodowej karierze i pierwszy turniej od 2017 roku, kiedy to walczyłem w Chinach – przypomina Pławecki.

Łukasz „Boom Boom” Pławecki (ur. 25 stycznia 1987 w Nowym Sączu) jest posiadaczem czterech pasów zawodowego Mistrza Świata. Ponadto 8-krotnym mistrzem Polski, zdobywcą Pucharu Świata w K-1, posiada 3 pasy zawodowego mistrza Polski. W latach 2005-2014 reprezentował Polskę jako członek kadry narodowej. W 2013 roku, za osiągnięcia zawodowe i trenerskie, został odznaczony przez Ministra Sportu. 16 kwietnia 2015 roku Pławecki odebrał z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego nagrodę „Małopolski Laur Sportu”. Stoczył 126 walk amatorskich i 40 zawodowych. W 2017 roku sięgnął po 3 pasy zawodowego mistrza federacji IPCC, Makowski Fighting Champioship oraz Celtic Gladiator. 25 maja 2018 roku zdobył pas federacji FEN w kategorii półśredniej. Jest aktualnie jedynym Polakiem posiadającym tytuł Zawodowego Mistrza Świata ISKA.

Rafał Kmak
fot. Łukasz Pławecki
źródło: FB, wikipedia

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź