miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeczanin najlepszym polskim kickboxerem w 2020 roku

0 450

Sądeczanin Łukasz “Boom Boom” Pławecki został przez ogólnopolski portal piszący o tematyce sportów walki uznany najlepszym kickboxerem 2020 roku. To ogromne wyróżnienie dla Pławeckiego, nie jest jednak on jedynym zawodnikiem z Sądecczyzny, którego udany rok znalazł odzwierciedlenie w rankingu stworzonym przez popularną stronę.

 

Czytaj również: 2 miliony złotych dla Sandecji

 

Tylko jedna walka. Raz widzieliśmy Łukasza Pławeckiego w ringu w 2020 roku i trzeba powiedzieć, że był to dobry występ. Zawodnik Halnego Nowy Sącz pokonał jednogłośną decyzją sędziów Michalisa Manolego na HFO: Aim High w Kleszczowie broniąc mistrzowskiego pasa ISKA. Jedno jest pewne. Organizacja ISKA stanęła na wysokości zadania wskazując obowiązkowego pretendenta do obrony swojego tytułu. Była to największa walka w polskim kickboxingu w ostatnich 12 miesiącach, która nie przeszła bez echa nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Właśnie za wagę tego zwycięstwa i brak większych sukcesów pozostałych polskich fighterów wyróżniamy Pławeckiego tytułem najlepszego kickboxera 2020 roku tak portal umotywował swoją decyzję. 

 

Kolejny wyróżniony Sądecznin to Rafał Dudek, zawodnik i trener Fight House Nowy Sącz zajął 6 miejsce w zestawieniu. Ten w roku 2020 stoczył dwie walki: w styczniu szybko rozprawił się z Hadjim N’Dowem, którego znokautował podczas walki wieczoruna gali FBF: South Battle 4, a niewiele ponad półtora miesiąca później pojechał na Białoruś dać rewanż Żorze Akopyanowi, tę walkę Dudek przegrał w kontrowersyjnych okolicznościach. 

 

TOP 10: Najlepsi kickboxerzy zawodowi w 2020 roku (wg portalu madfight.pl)

Łukasz Pławecki (Halny Nowy Sącz)
Dominik Zadora (Samuraj Wrocław/ Paco Team Mysłowice)
Patryk Radoń (ŁKS Boks Łódź)
Mateusz Janik (Thai Gym Tarnów)
Maciej Zembik (Żarski Klub Sportów Walki)
Rafał Dudek (Fight House Nowy Sącz)
Michał Turyński (Fighter 1992 Wrocław)
Michał Gołębiowski (Maku Gym Nowa Sól/ Nowe Miasteczko)
Michał Benben (Gladiators Bełchatów/ Palestra Warszawa)
Szymon Obroślak (Red Lion Club Międzyrzec Podlaski)

Autor: Mateusz Michniak
Źródło: madfight.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź