miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sądeczanin Tomasz Rożejowski podbija Londyn! Jego zabawki robią furorę

0 1 909

Pochodzący z Nowego Sącza Tomasz Rożejowski od 15 lat robi karierę w Londynie (Wielka Brytania). Jego pasją jest tworzenie figurek  postaci z kultowych produkcji takich jak: Batman, He-Man, czy Żółwie Ninja oraz gier Final Fantasy, Tomb Rider. Swoją twórczość prezentuje podczas największych targów zabawek m.in. podczas San Diego Comic Con oraz New York Toy Fair. 

Czytaj również: Prawo, Psychologia, Informatyka, Zarządzanie, Szkoła Psychoterapii i wiele więcej. Co oferuje Sądecka WSB-NLU?

– Od 15 lat zajmuje się robieniem własnych figurek różnych postaci, które nie były dostępne na rynku. Jest to moja prywatna kolekcja, wciąż je ulepszam. Zaczęło się to od rzeźbienia z gliny. Teraz pracuje głownie w 3D. Wrzucam swoje prace na Instagram (https://www.instagram.com/zelu1984/). Wciąż kontaktują się ze mną międzynarodowe firmy robiące figurki o możliwość współpracy – mówi Tomek Rożejowski. – Pracuje nad rożnymi projektami z takimi firmami jak NECAMondoFunko czy Hasbro.
Sądeczanin głównie projektuje i rzeźbi figurki. Maluje również prototypy. Jego ostatni projekt, który niebawem będzie dostępny na rynku to figurka Harley Quinn z Batman: The Animated Series (https://mondoshop.com/products/batman-the-animated-series-harley-quinn-1-6-scale-figure-timed-edition)

 

 

– Figurki były zawsze moja pasja i kolekcjonowałem je od dziecka. Uwierzcie, to niesamowite uczucie pracować nad seriami, które zawsze lubiłem za małolata! Mam do czynienia z takimi kultowymi seriami jak: Wojownicze Żółwie Ninja, Batman, He-Man i Władcy Wszechświata. Dodatkowo działam przy postaciach serii MARVEL. Współpracuje z Warner Bros, DC Comic, MARVEL – wylicza Rożejowski. – Najbardziej mnie cieszy, kiedy moje prace wystawiane są na targach San Diego Comic Con lub New York Toy Fair, gdzie fani mogą bezpośrednio zobaczyć prototypy moich produktów. Podczas tych imprez nawiązuje dużo kontaktów i znajomości.
 
 

Sądeczanin dodatkowo od 10 lat pracuje dla SQUARE ENIX – japońskiej firmy zajmującej się produkcją i wydawaniem gier komputerowych. Najpopularniejsze gry to Final Fantasy, Kindgom Hearts, czy Tomb Raider. Zajmuje się tam projektowaniem gadżetów zwianych z grami (koszulki, kubki, breloki, figurki i tym podobne). Największym jego projektem jest duża statua z Final Fantasy IX – Battle of Destiny, nad którą pracował jako Project Manager, z Luksemburską firma „Tsume”. 

Tomkowi gratulujemy sukcesów i życzymy dalszego rozwoju. Mamy nadzieję zobaczyć jego produkty również w Polsce! Może to pomysł dla niego, aby powrócić na stare śmieci do Nowego Sącza i otworzyć biznes? 😀

Fot.: prywatne archiwum Tomasza

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź