Sądeczanka Anna Bodziony Wicemistrzynią Świata!

0 1 713

Anna Bodziony, wychowanka ZSON Start Nowy Sącz została wicemistrzynią Świata w biegach przełajowych. Mistrzostwa odbywały się w dniach 5-8 kwietnia w Trzebnicy. W zawodach wzięło udział prawie 60 osób, głównie dzieci.

Czytaj również: Kozłowski: „Chciałem podziękować tym nauczycielom, którzy nie zostawili uczniów”

Mistrzostwa Świata i zarazem Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych zorganizowane zostały dla osób niepełnosprawnych. W zawodach wzięło udział sześć reprezentacji: Polski, Czech, Szwecji, Włoch, Hiszpanii oraz Portugalii.

Anna Bodziony, reprezentantka ZSON Start Nowy Sącz została srebrną medalistką w biegach przełajowych na dystansie 4 kilometrów. Dodatkowo trzecie miejsce zdobyła biegnąc 2000 metrów. – Oznacza to, iż została tym samym Wicemistrzynią Świata! – zachwala Stanisław Ślęzak, opiekun sądeckich sportowców niepełnosprawnych.