miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sandecja – Duma Krainy Lachów! Nowy herb i slogan sądeckiego klubu

0 912

Wczoraj (29 października), podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, prezes Sandecji Nowy Sącz Tomasz Michałowski poinformował o zmianie klubowego herbu. – To nasz ukłon w stronę kibiców, którzy od lat domagali się przywrócenia historycznego herbu – argumentował Michałowski.

 

Czytaj również: “To była ciężka walka”. Sądeczanin Łukasz Pławecki Mistrzem Świata! [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

W 2004 roku, historyczny herb Sandecji został zmieniony przez zarząd klubu bez żadnej konsultacji z kibicami. My konsultowaliśmy się z nimi i właśnie na ich prośbę postanowiliśmy podjąć decyzje o przywróceniu historycznego herbu Sandecji – mówi Tomasz Michałowski.

Prace nad emblematem trwały od lipca 2018 roku. Nowy-stary herb zbudowany jest z tarczy przypominającej francuską średniowieczną głowicę, która jest podzielona na dwa pola z napisem „SANDECJA”. Dolne pole wypełnione jest czterema pasami barwy białej i trzema czarnymi. Pomiędzy pasami wpisano cyfry, układające się w rok założenia klubu.

Zmiana herbu, jeżeli chodzi o koszulki piłkarzy, nastąpi nieco później, natomiast już systematycznie wprowadzamy zmiany na naszych gadżetach, materiałach informacyjnych i poligraficznych, czy stronie internetowej – wyjaśnia prezes Sandecji.

Przywrócenie historycznego herbu to nie jedyna nowość. Klub będzie miał bowiem również swój slogan: „Sandecja – Duma Krainy Lachów”.W komunikacji marketingowej klubu należy eksponować pozytywne cechy klubu i naszego regionu – dodaje Michałowski.

 

Klubowy szalik z dotychczasowym herbem Sandecji

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź