miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sandecja marnuje swoją szansę na zwycięstwo

0 694

Sandecja zmierzyła się na wyjeździe z GKS-em Jastrzębiem i mecz zakończył się podziałem punktów. Niedosyt u „pasów” z całą pewnością pozostawią dwa niewykorzystane rzuty karne. Sandecja objęła prowadzenie w 16 minucie po bramce Daniela Chmiela, okazję do podwyższenia wyniku z jedenastego metra mieli kolejno w 52 minucie Michał Piter-Bucko i w 56 minucie Damir Sovsic. Jednak te próby okazały się nieskuteczne, a w myśl starego piłkarskiego porzekadła, które mówi że „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić” w 76 minucie Daniel Rumin doprowadził do wyrównania, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Czytaj również: Piłkarskie zmagania uczestników OHP

Sandecja po dzisiejszym spotkaniu zajmuje 10 miejsce w tabeli Fortuna 1 Lidze. Drużyna z Nowego Sącza zgromadziła po 32 spotkaniach 42 punkty, bilans bramkowy „Dumy Sądecczyzny” to 40:46. Do końca sezonu Sandecji pozostały jeszcze dwa spotkania: mecz u siebie z Puszczą Niepołomice i wyjazdowy z Górnikiem Łęczna.

GKS 1962 Jastrzębie – Sandecja Nowy Sącz 1-1 (0-1)

Bramki: Daniel Rumin 76′ – Damian Chmiel 16′.

Żółte kartki: Dominik Kulawik, Kamil Jadach, Kryspin Szcześniak, Jakub Niewiadomski – Maciej Małkowski, Michal Piter-Bučko x2.

Czerwona kartka: Michal Piter-Bučko (Sandecja – za dwie żółte)

GKS: Mariusz Pawełek – Kryspin Szcześniak, Dominik Kulawiak (73′ Daniel Szczepan), Aleksander Komor, Jakub Niewiadomski – Lukáš Bielák, Kamil Jadach (51′ Farid Ali), Daniel Feruga, Marek Mróz, Jakub Apoliniarski – Daniel Rumin.

Sandecja: Szymon Tokarz – Michal Piter-Bučko, Tomasz Boczek, Wojciech Hajda, Adrian Danek – Damir Šovšić (73′ Maciej Małkowski), Dawid Błanik (73′ Daniel Dziwniel), Michał Walski, Jan Kuźma, Damian Chmiel – Kamil Ogorzały.

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica).

W 51. minucie Michal Piter-Bučko (Sandecja) nie wykorzystał rzutu karnego (Mariusz Pawełek obronił).

W 57. minucie Damir Šovšić (Sandecja) nie wykorzystał rzutu karnego (Mariusz Pawełek obronił).

Źródło i Fot.:Sandecja.pl/flashscore.pl