miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sandecja Nowy Sącz opuszcza spadkową lokatę w Fortuna 1 Lidze

0 784

Zawodnicy Sandecji Nowy Sącz zmierzyli się w wyjazdowym spotkaniu z Puszczą Niepołomice. Bramkę na wagę trzech punktów w 64 minucie zdobył z rzutu karnego Michal Piter-Bučko. Trener Dariusz Dudek nie mógł skorzystać z usług kapitana zespołu, Dawida Szufryna, który musiał odbyć karę zawieszenia za cztery żółte kartki.

Czytaj również: Firma Grand została wykonawcą Stadionu Miejskiego Sandecji Nowy Sącz

Spotkanie było wyrównane, Puszcza przeważała w statystyce posiadania piłki, ale to „Duma Sądecczyzny” częściej strzelała na bramkę Gabriela Kobylaka. W 62. minucie w polu karnym faulowany został Damian Chmiel i sędzia wskazał „na wapno”. Do piłki podszedł Michal Piter-Bučko, uderzając w środek bramki i piłka jeszcze po rykoszecie od bramkarza wpadła do siatki. Sandecja po dzisiejszym spotkaniu opuszcza ostatnie, spadkowe miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi i jest 17 na 18 zespołów, mając na koncie 9 punktów po 15 meczach i posiada bilans bramkowy 10:28.

Puszcza Niepołomice – Sandecja Nowy Sącz 0-1 (0-0)

Bramka: Michal Piter-Bučko 64′ (k).

Żółte kartki: Tomasz Tułacz x2 (trener), Robert Strojek (kierownik drużyny), Wiktor Żytek, Gabriel Kobylak, Karol Knap – Kamil Ogorzały, Wiktor Żołądź, Bartłomiej Kasprzak, Tomasz Boczek.

Czerwona kartka: Tomasz Tułacz (w konsekwencji za dwie żółe, trener Puszczy).

Puszcza: Gabriel Kobylak – Konrad Stępień, Erik Čikoš, Marcin Stefanik, Michał Mikołajczyk – Mateusz Skrzypczak (66′ Longinus Uwakwe), Hubert Tomalski (8′ Karol Knap; 66′ Michał Klec), Jakub Serafin, Michał Rakoczy (66′ Bartosz Żurek) – Wiktor Żytek, Jewhen Radionow (28′ Łukasz Spławski).

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz – Daniel Dziwniel, Michal Piter-Bučko, Tomasz Boczek, Adrian Danek – Damir Šovšić (75′ Miłosz Kałahur), Kamil Ogorzały (75′ Wiktor Żołądź), Michał Walski, Damian Chmiel (85′ Adrian Basta), Bartłomiej Kasprzak – Maciej Korzym (77′ Rubio).

Sędziował: Jacek Lis (Katowice).

Widzów: bez udziału publiczności.