miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sandecja Nowy Sącz pod okiem PZPN. Komisja dyscyplinarna w akcji!

6 1 165

Na stronie internetowej PZPN pojawił się komunikat informujący o rozpoczęciu postępowania Komisji Dyscyplinarnej w sprawie rzekomych nacisków na zawodników Sandecji Nowy Sącz. Naciski miały spowodować słabszą postawę piłkarzy podczas rozgrywanych meczy. Według PZPN jest to złamanie etyki w sporcie, zasad fair play oraz stanowi podstawy do ukarania dyscyplinarnego Klubu.

 

Czytaj również: Ruszyła sprzedaż biletów na galę HFO: Nowe Rozdanie

 

 

Jeszcze 2 kolejki temu Sandecja znajdowała się tuż pod miejscami, gwarantującymi awans i traciła do drugiego ŁKS-u Łódź 7 punktów. Po dwóch porażkach z rzędu gracze Tomasza Kafarskiego spadli jednak na czwartą pozycję i do wicelidera tracą już 11 “oczek”. Do końca pozostały 4 serie spotkań, dlatego ich szanse na awans są już tylko czysto matematyczne.

Podczas relacji meczu na Polsat Sport pomiędzy Stalą Mielec i Sandecją, dziennikarz Marcin Feddek wyjawił, że piłkarze z Nowego Sącza mieli dostać przykaz, aby nie awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej. Taką decyzję miała podjąć rada nadzorcza klubu, czyli osoby z miasta, które są współudziałowcami (Monika Obtułowicz – Przewodnicząca Rady Nadzorczej, Marcin Rolka – Członek Rady Nadzorczej).

Awans wiązałby się dodatkowo z podwyższeniem zarobków piłkarzy, potrzebą zakupu nowych zawodników czy modernizacją obiektu, który nie spełnia ekstraklasowych wymogów. 

Całość oświadczenia

“W związku z medialnymi informacjami dotyczącymi próby wpłynięcia na postawę sportową zawodników klubu polskiej pierwszej ligi Sandecja Nowy Sącz, wskazuje się, iż wpływanie na integralność rozgrywek piłkarskich nie tylko narusza zasady fair play oraz etykę w sporcie, ale również stanowi przewinienie dyscyplinarne.

W szczególności jako bardzo szkodliwe należy uznać nakłanianie do manipulowania wynikami meczów piłkarskich ze strony władz klubowych, zwłaszcza członków rady nadzorczej, tj. organu, który w spółce akcyjnej będącej klubem piłkarskim w ramach prowadzonego nadzoru nad działalnością spółki, powinien również dbać o uczciwość klubu piłkarskiego we współzawodnictwie sportowym.

Wszelkie nadużycia w tym zakresie spotkają się, w przypadku ich potwierdzenia, z reakcją władz piłkarskich. W przedmiotowej sprawie Komisja Dyscyplinarna PZPN wszczęła postępowanie wyjaśniające.

Rzecznik Dyscyplinarny PZPN”

Opr. Rafał Kmak
źródło: PZPN 

Komentarze Facebook
Zobacz również
6 Komentarze
 1. Ludomir pisze

  Piękna sprawa. Z takimi informacjami to bym majątek u bukmachera zostawił…
  ZŁODZIEJE!!!

  1. Anonim pisze

   I możliwe że panowie zarobili.

  2. Ludomir pisze

   Jak śmiesz się pode mnie podszywać?

 2. Marek pisze

  No panowie pewnie zarobili u bukmachera.

 3. F9giemd pisze

  Ogniem rozdubcyć

 4. Kobic pisze

  Narobili szumu tylko po to żeby stadion budować …

Zostaw odpowiedź