miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sandecja Nowy Sącz – podsumowanie sezonu i zapowiedź nowych rozgrywek!

0 640

Przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu zakłady bukmacherskie nie spodziewały się awansu Sandecji Nowy Sącz. Na starcie rozgrywek były zespoły, które miały zdecydowanie większe szanse na wywalczenie awansu, jednak w 1. Lidze nigdy nie można mówić o pewniakach, dlatego też walka była bardzo ciekawa do ostatniej kolejki. Zapraszam na podsumowanie sezonu, a także zapowiedź nowej kampanii!

Sandecja na swoim boisku

Nie jest tajemnicą, że zawodnicy Sandecji Nowy Sącz mieli problemy z rozgrywaniem spotkań przed własną publicznością. Dochodziło nawet do sytuacji, w której piłkarze tego zespołu musieli rozegrać spotkanie domowe z Widzewem Łódź na obiekcie tego rywala. W takich okolicznościach naprawdę trudno jest walczyć o najwyższe cele, dlatego też ekipę Sandecji trzeba po części usprawiedliwić.

Sączersi w bilansie meczów domowych uzbierali 19 punktów w 17 meczach domowych, jednak trzeba pamiętać, że część z tych spotkań została rozegrana na obiektach przeciwników. Dopiero w dalszych etapach sezonu Sandecja wróciła na swój stadion, jednak nie było to tak wielką przewagą, jak można się było spodziewać.

Pod kątem zakładów bukmacherskich dobrym wyborem w przypadku obstawiania meczów domowych tego zespołu było typowanie braku wyniku btts. 5 poprzednich spotkań Sandecji przed własną publicznością zakończyło się właśnie takim wynikiem. W rundzie wiosennej, gdy Sandecja wróciła na swoje boisko – przegrała u siebie tylko dwa razy.

Ostatecznie piłkarze Sandecji Nowy Sącz zakończyli rozgrywki w klasyfikacji meczów domowych na 14 pozycji. Gorzej od nich poradziły sobie tylko 4 zespoły. Jak się później okazało, postawa przed własną publicznością i w meczach nazwanych „domowymi”, które rozegrali na wyjazdach – Sączersi przegrali kwestię walki o awans i baraże.

Sandecja – statystyki w meczach domowych:

  • Sandecja uzbierała tylko 19 punktów w 17 meczach domowych.
  • Sączersi mieli ujemny bilans bramkowy na swoim obiekcie.
  • Sandecja nie przegrała w dwóch ostatnich meczach na swoim boisku.
  • 5 ostatnich meczów tego zespołu to brak wyniku BTTS.
  • Sandecja przegrała tylko dwa mecze domowe w rundzie wiosennej.

Znakomita forma na wyjazdach w rundzie jesiennej

Zdecydowanie lepszą formę piłkarze z Nowego Sącza zaprezentowali w meczach wyjazdowych. Sandecja ukończyła rozgrywki na 2 miejscu w klasyfikacji spotkań rozgrywanych w delegacji. Lepiej od nich zaprezentowała się jedynie Miedź Legnica, która wywalczyła 12 oczek więcej. Sandecja uzbierała jednak w meczach wyjazdowych więcej punktów niż chociażby Widzew Łódź i Korona Kielce, które wywalczyły awans do Ekstraklasy.

Warto jednak podkreślić, że najlepsza forma tego zespołu w meczach wyjazdowych miała miejsce na początku rozgrywek. Większość z 28 wywalczonych punktów Sączersi uzbierali w rundzie jesiennej. Po zakończeniu zimowej przerwy nie było już tak kolorowo, ponieważ Sandecja Nowy Sącz nie wygrała żadnego spotkania wyjazdowego od czasu wznowienia rozgrywek na wiosnę.

Sandecja – statystyki na wyjazdach:

  • Sandecja przegrała 3 z ostatnich 5 meczów wyjazdowych.
  • Sączersi zaliczyli ostatnią wygraną na wyjeździe w 14 kolejce.
  • Sandecja nie wygrała żadnego meczu wyjazdowego w rundzie wiosennej.
  • Dwie ostatnie delegacje tego zespołu to wyniki BTTS.
  • Sandecja na wyjazdach uzbierała 28 punktów, co jest drugim najlepszym wynikiem w lidze.

Walka o awans w kolejnym sezonie?

W opinii zakładów bukmacherskich dostępnych na betcris.pl kwestia walki o awans Sandecji Nowy Sącz w kolejnym sezonie również będzie skomplikowana. Rozgrywki na zapleczu Ekstraklasy mają jednak to do siebie, że trudno znaleźć w nich logikę i dosłownie wszystko może się zdarzyć. Prawdę mówiąc, po tym, co obejrzałem w poprzednich latach, nie zdziwiłbym się, nawet gdyby beniaminek z Rzeszowa, czyli Stal włączyła się do walki o awans do Ekstraklasy.

Analizując szansę Sandecji Nowy Sącz w kontekście walki o awans, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że w obecnej kampanii z Ekstraklasy spadły aż 3 zespoły. Jest to pierwsza taka sytuacja od lat, która bez wątpienia realnie wpływa na szanse Sączersów. Zakłady bukmacherskie uważają, że Górnik Łęczna, Wisła Kraków, czy też Termalika, czyli każdy ze spadkowiczów, ma większe szanse na wywalczenie awansu. Nie można również zapominać o drużynach, które w obecnej kampanii otarły się o awans. Co prawda nie wydaje mi się, aby Chrobry Głogów powtórzył sukces z obecnego sezonu w nadchodzących rozgrywkach, jednak mam wrażenie, że ŁKS nie zagra tak słabo, a Arka Gdynia tym razem będzie chciała postawić kropkę nad i.

Sandecja Nowy Sącz w notowaniach zakładów bukmacherskich plasuje się w okolicach pozycji, którą zajęła w poprzednim sezonie. Sączersi nie będą faworytem, jednak być może taka sytuacja pozytywnie wpłynie na postawę tego zespołu na boisku. Najważniejszym zadaniem będzie awans do baraży, w których wszystko może się zdarzyć. Decydują tam pojedyncze spotkania, dlatego też od lat nie brakuje w nich niespodzianek, co pokazał, chociażby awans, który wywalczył Górnik Łęczna dwa lata temu z szóstej pozycji. O najnowszych transferach Sandecji pisaliśmy tutaj.

Przygotowania do nowego sezonu

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz rozpoczną przygotowania do nowego sezonu od rywalizacji z Motorem Lublin. Kolejnym przeciwnikiem tego zespołu będzie Piast Gliwice. W trzecim starciu również zmierzą się z rywalem, który będzie występował na poziomie Ekstraklasy, czyli Widzewem Łódź. Przygotowania zostaną zwieńczone podczas rywalizacji z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza 8 lipca, a pierwszy mecz ligowy w Krakowie z Wisłą, czyli głównym faworytem do awansu zdaniem zakładów bukmacherskich, odbędzie się 16 lipca. W drugim spotkaniu Sandecja zmierzy się z kolejnym spadkowiczem w delegacji, czyli Górnikiem Łęczna. Jak widać, początek rozgrywek nie będzie łatwy dla Sandecji, gdyż w 4. kolejce zagrają również z Arką Gdynia. Aż 3 z 4 przeciwników Sączersów na początku sezonu, ma zdaniem zakładów bukmacherskich większe szanse na wywalczenie awansu, niż Sandecja.

W tym momencie dostępna jest już oferta zakładów bukmacherskich na mecz Wisła vs Sandecja, ale faworytem tego starcia są gospodarze. Sprawdź na stronie Betcris.pl!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej pod adresem www.betcris.pl na podstawie licencji (PS4.6831.1.2019) wydanej przez Ministra Finansów w dniu 19 grudnia 2019 r. na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na okres 6 lat.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź