Sandecja pokonuje ŁKS Łódź! Twierdza na Kilińskiego nadal nie zdobyta

1 1 558

W ramach 22. kolejki Fortuna 1 Ligi Sandecja Nowy Sącz spotkała się z ŁKS Łódź. “Pasy” objęły prowadzenie w 33 minucie strzałem Ogorzałego. Wyrównał w 63 minucie Rygaard Jensen. W 92 minucie po faulu w polu karnym gości z Łodzi podyktowano rzut karny. Piter-Bucko nie zawiódł i ustanowił wynik spotkania 2:1 dla Sandecji Nowy Sącz.

Czytaj również: Bony turystyczne czekają, pamiętaj masz czas do 31 marca 2022 r.

Sandecja po spotkaniu zajmuje 13 miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi, “Duma Sądecczyzny” zgromadziła do tej pory 24 punkty, strzeliła 23 bramki , a straciła 34. Od objęcia stanowiska trenera przez Dariusza Dudka zespół z Nowego Sącz prezentuje jedną z lepszych form w lidze.

To 11 z rzędu starcie biało-czarnych bez porażki.

Sandecja Nowy Sącz – Łódzki KS 2:1 (1:0)
1:0 Kamil Ogorzały 33, 1:1 Mikkel Jensen 63, 2:1 Michal Piter-Bućko 90+2 (karny)
Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław). Widzów: bez udziału publiczności.
Żółte kartki: Kamil Ogorzały, Adrian Danek, Marcin Janikowski – Michał Trąbka, Maciej Dąbrowski, Mikkel Rygaard Jensen, Ireneusz Mamrot.

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz – Adrian Danek, Tomasz Boczek, Michal Piter-Bućko, Daniel Dziwniel – Damian Chmiel. Wojciech Hajda, Bartłomiej Kasprzak, Kamil Ogorzały (87 Armand Ken), Maciej Małkowski (71 Dawid Błanik) – Ruben Lopez (71 Rafael Victor).

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Jan Sobociński, Maciej Dąbrowski, Adrian Klimczak, Tomasz Nawotka – Mikkel Rygaard, Antonio Dominiquez, Piotr Gryszkiewicz (58 Adam Marciniak), Michał Trąbka (83 Maciej Wolski), Maksymilian Rozwandowicz – Łukasz Sekulski (30 Piotr Janczukowicz).