miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sandecja w końcu pokazała moc! Zwyciężyła 5:0 ze Slavojem Trebišov

0 580

Bardzo dobrze w grach kontrolnych podczas zgrupowania w Sanoku spisują się podopieczni Stanislava Vargi. W drugim sparingu pokonali wysoko Slavoj Trebišov 5:0.

Czytaj również: Mocne wzmocnienie Sandecji Nowy Sącz. Zvonimir Kožulj zostaje „Sączersem”

W pierwszej odsłonie padła tylko jedna bramka, gdy nieco po pół godziny gry faulowany został w polu karnym Jakub Wróbel. Napastnik „Sączersów” sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość, pokonując bramkarza rywali. Po zmianie stron na kolejne trafienie trzeba było czekać do 62. minuty. Autor pierwszego gola dogrywał wzdłuż bramki do lepiej ustawionego Macieja Masa, jednak podanie niefortunnie przeciął Dávid Špak, trafiając do własnej siatki.

Z każdą minutą „Biało-Czarni” walczyli o podwyższenie rezultatu, na kwadrans przed końcem dośrodkowanie Ivana Nekića wykorzystał Michał Surzyn, uderzając głową, a piłka jeszcze odbijając się od słupka wpadła do bramki. Sześć minut przed końcowym gwizdkiem Michał Walski nie pomylił się z „wapna”, a zaraz potem wychodzący na czystą pozycję Ivan Nekić wykorzystał podanie od kolegi i ustalił wynik meczu.

Sandecja Nowy Sącz – Slavoj Trebišov 5:0 (1:0)

Bramki: Jakub Wróbel 35′ (k), Dávid Špak 62′ (s), Michał Surzyn 76′, Michał Walski 84′ (k), Ivan Nekić 86′.

Sandecja: Szymon Tokarz – Michal Piter-Bučko (46′ Tomasz Boczek), Ivan Nekić, Kamil Słaby (46′ Piotr Kowalik), Patryk Kapica, Michał Surzyn, Elhadji Maissa Fall (46′ Bartłomiej Kasprzak), Denis Potoma (46′ Michał Walski), Krzysztof Toporkiewicz (70′ Mikołaj Podgórski), Damian Chmiel (46′ Maciej Mas), Jakub Wróbel (70′ Igor Maślanka).

Slavoj Ayotunde Ikuepamitan (46′ Filip Dlubáč) – Tomáš Ilinjo (80′ Rastislav Girman), Dávid Špak, Samuel Jenat (56′ Ervín Matta), Danyło Sydorenko (62′ Cyprián Vaľko), Peter Kolesár, Stanislav Danko, Vladimír Rusnák (46′ Martin Kolesár), Marcel Novák, Jewhenij Kowałenko (62′ Adrián Mokoš), Karo (60′ Martin Sabol).

Źródło: sandecja.pl (autor: Sebastian Stanek)