Sandecja znowu zwycięska! Twierdza K47 nadal niezdobyta [WIDEO, ZDJĘCIA]

0 848

Sandecja Nowy Sącz rozegrała dzisiaj ostatni mecz na własnym boisku w tym roku. Biało-czarni nie dość, że obronili znaną już niemal w całej Polsce twierdzę K47, to jeszcze wygrali z Odrą Opole 2:0. Dzięki bramkom Dudzica i Małkowskiego, sądecki zespół został wiceliderem tabeli pierwszej ligi.

Czytaj również: Sandecja Nowy Sącz prowadzi zbiórkę pluszaków dla dzieci na Mikołaja!

Biało-czarni tradycyjnie od pierwszych minut przystąpili do ataków, których tym razem jednak nie udało się zamienić na bramkę. Najbliżej szczęścia był Małkowski, który idealnie przymierzył z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką i nie znalazła drogi do bramki rywali. Pod koniec pierwszej połowy ten sam zawodnik idealnie zagrał do Dudzica, który precyzyjną podcinką przelobował bramkarza gości, dzięki czemu miejscowi mogli cieszyć się z wyjścia na prowadzenie.

W drugiej połowie spotkania, obie drużyny nie potrafiły przeprowadzić groźniejszej akcji i gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Wraz z upływem czasu, frustracja gości przybierała na sile, co przełożyło się na faul golkipera Odry na Klichowiczu w polu karnym. Sędzia bez wahania podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił oczywiście Małkowski.

Po 20. kolejkach, Sandecja zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą ośmiu punktów do lidera – Rakowa Częstochowa.

Sandecja Nowy Sącz – Odra Opole 2-0 (1-0)