miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sędziowie z Nowego Sącza mistrzami Małopolski

0 593

Przed X Halowymi Mistrzostwami Małopolski Sędziów o Puchar Prezesa MZPN Kraków stali bywalcy corocznej rywalizacji arbitrów zastanawiali się czy zespół arbitrów Kolegium Sędziów z Podokręgu Nowy Targ trzeci raz z rzędu sięgnie po tytuł. Gdyby tak się stało to przechodni puchar na zawsze pojechałby już na Podhale. Jednak na parkiecie pachnącej jeszcze świeżością hali Akademii Górniczo-Hutniczej górale spod Tatr odpadli już w ćwierćfinałach, a ich następcami na samym szczycie okazali się sąsiedzi ze stolicy Beskidu Sądeckiego! Zwycięski skład z Nowego Sącza: Stefan Mac, Grzegorz Ciężobka, Dawid Mituś, Przemysław Grębski, Jan Horowski, Szymon Olchawa, Jakub Olchawa, Patryk Janik, Tomasz Wojsław, Marek Ogórek – Trener Drużyny, Stanisław Brożek – Kierownik Drużyny.

Czytaj również: Skandal w Chełmcu! „Ładne skargi twoja mama pisze” – w tle komunikacja zbiorowa [Interwencja czytelnika]

Drużyna Kolegium Sędziów Nowy Sącz drogę po okazałe trofeum rozpoczęła wprawdzie od bezbramkowego remisu z KS Bochnia oraz podziału punktów po wyniku 1-1 z KS Kraków, ale później podopieczni trenera Marka Ogórka i przewodniczącego Kolegium Sędziów Nowosądecczyzny Stanisława Brożka ruszyli z górki. Świadczą o tym zwycięstwa 2-0 nad KS Chrzanów i 3-0 nad KS Myślenice.

Po fazie grupowej dobra passa była kontynuowana i zespół mający między słupkami najlepszego bramkarza turnieju Stefana Maca w ćwierćfinale wygrał 1-0 z KS Limanowa, w półfinale 3-1 w rzutach karnych pokonał KS Oświęcim (1-1 w regulaminowym czasie) i wreszcie w finale zwyciężył 2-1 KS Wadowice!

W boju o złoto wynik otworzył Szymon Olchawa, który zaczął spotkanie na ławce rezerwowych, ale jak tylko pojawił się na boisku od razu oddał celny strzał i w 3. minucie gry (mecze trwały 12 minut) utonął w ramionach kolegów. W dodatku 4 minuty później Grzegorz Ciężobka strzałem z dystansu wykorzystał zbyt odważne wyjście z bramki golkipera wadowickiej drużyny Sławomira Wiechcia. Wynik 2-0 utrzymywał się do 10. minuty, bo dopiero wtedy najlepszy snajper turnieju Krzysztof Dyrcz strzelił kontaktowego gola, ale na więcej Stefan Mac już rywalom nie pozwolił. Nowosądeczanie po ostatnim gwizdku duetu Sylwia Wiatr i Kamil Dubas mogli więc świętować pierwsze w historii turniejów Halowe Mistrzostwo Sędziów Małopolski. Natomiast wadowiczanie, których duchowo wspierał ksiądz Łukasz Nizio – kapelan Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, zarazem wadowiczanin i przedstawiciel sędziowskiego rodu, musieli się zadowolić srebrem.

Najważniejsze laury, czyli medale i puchary: brązowe dla zawodników KS Kraków, srebrne dla reprezentantów KS Wadowice oraz złote – historyczne dla grających arbitrów z KS Nowy Sącz wręczyli: pełniący obowiązki przewodniczącego Kolegium Sędziów MPZN-u Andrzej Sękowski oraz patron rozgrywek prezes Małopolskiego ZPN-u Ryszard Kołtun. Radość zwycięzców była tak spontaniczna i wybuchowa, że uniesiony z rozmachem przez przewodniczącego KS Nowy Sącz Stanisława Brożka główny puchar „przenośny” rozpadł się na części. Przez rok, bo tyle czasu zostało do XI Halowych Mistrzostw Małopolski Sędziów o Puchar Prezesa MZPN-u, zostanie jednak naprawiony…

W pełni zadowolony był najlepszy bramkarz turnieju Stefan Mac z reprezentacji Kolegium Sędziów Nowy Sącz.
– Złotą drużynę udało się zebrać naszemu trenerowi Markowi Ogórkowi, któremu bardzo dziękujemy, że poskładał tak wspaniałą ekipę – podkreślił golkiper zespołu z Nowego Sącza. – Treningi mieliśmy często, bardzo często… A tak poważnie to nie trenujemy (śmiech). Mimo to grało się nam bardzo fajnie. Staraliśmy się grać piłką i to przyniosło efekt. Finał był bardzo ciekawy do ostatniej minuty ponieważ drużyna z Wadowic strzeliła bramkę kontaktową. Nie byliśmy faworytami, bo po kilku latach niepowodzeń, a jeżeli dobrze pamiętam to w ciągu ostatnich pięciu lat nie potrafiliśmy wyjść z grupy i były turnieje, na których nie udawało się nam nawet wygrać meczu, a tu nagle taka niespodzianka. Uczucie jest bardzo fajne i wszyscy cieszymy się z tego pucharu, bo u nas nie ma kapitana i wszyscy wspieramy się na boisku. Dzięki temu też zaszliśmy tak daleko.

Finał

Kolegium Sędziów Nowy Sącz – Kolegium Sędziów Wadowice 2-1
1-0 Szymon Olchawa 3
2-0 Grzegorz Ciężobka 7
2-1 Krzysztof Dyrcz 10

Sędziowali Sylwia Wiatr i Kamil Dubas.

NOWY SĄCZ: Stefan Mac, Dawid Mituś, Jan Horowski, Grzegorz Ciężobka, Przemysław Grębski oraz Szymon Olchawa, Patryk Janik, Tomasz Wojsław, Jakub Olchawa. Trener Marek Ogórek.
WADOWICE: Sławomir Wiecheć; Bartosz Kłobuch, Jarosław Franczak, Bartłomiej Rybarczyk, Krzysztof Dyrcz oraz Kamil Chrapek, Patryk Rybarczyk, Szymon Putek. Trener Piotr Wajdzik.

Zwycięski zespół KS Nowy Sącz. Fot. Alicja Śliwa

Źródło: Facebook, Małopolskie Kolegium Sędziowskie

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź