miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Skoki w Zakopanem z sądecką firmą! Paweł Wąsek zdobędzie kolejne punkty PŚ?

0 505

Dzisiaj skoczkowie zaprezentują się indywidualnie w Zakopanym. To wyjątkowa sytuacja, ponieważ zawody w zimowej stolicy Polski odbędą się po raz drugi. Aktualny sezon skoków narciarskich odbywa się z sądeckim akcentem. Na kasku jednego z zawodników – Pawła Wąska dostrzec można logo firmy Solgro pochodzącej z Paszyna (gm. Chełmiec). W piątkowych kwalifikacjach Paweł zajął 45 miejsce. Czy dzisiaj awansuje do najlepszej 30-stki zawodów i zdobędzie kolejne punkty PŚ? Początek zmagań już o godz. 16:00.

 

Czytaj również: Sądeckie Solgro – fotowoltaika dla biznesu

 

W kwalifikacjach najdalej poszybował Robert Johansson. Reprezentant Norwegii wygrał dzięki próbie na 137 metr, pokonując o 6,4 punktu lidera Pucharu Świata, Halvora Egnera Graneruda (133 m). Trzeci był Austriak Stefan Kraft (130,5 m), a czwarty Szwajcar Simon Ammann (131 m).

Andrzej Stękała w swojej próbie wylądował na 126 metr i zajął piąte miejsce, przed Kamilem Stochem (131 m) oraz Klemensem Murańką (131,5 m). Ósma lokata przypadła ex aequo Yukiyi Sato (131 m) i Naokiemu Nakamurze (132 m). Czołową dziesiątkę zamknął Piotr Żyła z wynikiem 131 metrów.

Polacy w komplecie awansowali do sobotnich zawodów. Trzynaste miejsce w kwalifikacjach zajął Dawid Kubacki (129 m). Siedemnasty był Tomasz Pilch (133 m), a trzydziesty drugi Stefan Hula (123 m). Na miejscach 44-47. sklasyfikowani zostali kolejno Maciej Kot (116,5 m), Aleksander Zniszczoł (115 m), Paweł Wąsek (113 m) oraz Jakub Wolny (116,5 m).

 Wspieramy młode, zdolne talenty. Skoki narciarskie to dyscyplina, którą w sercach ma wiele osób. Pomoc Pawłowi z pewnością przyczyni się do jeszcze większych sukcesów naszej kadry narciarskiej oraz młodego skoczka – mówił Konrad Mordarski, współwłaściciel Solgro. – Kontrakt podpisaliśmy na cały sezon zimowy, z możliwością przedłużenia. Dzięki temu nasza marka ukaże się w odbiornikach milionów telewizorów. Sądecczyzna również na tym skorzysta. Informacja o naszej rodzinnej firmie z Paszyna pójdzie w świat – dodaje brat Konrada, Grzegorz Mordarski.

 

Paweł Wąsek (ur. 2 czerwca 1999 w Cieszynie) – polski skoczek narciarski, reprezentant klubu WSS Wisła. Medalista mistrzostw kraju.

Solgro jest jedną z wiodących marek w branży Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Od 2005 roku zajmuje się projektowaniem, sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Działa na terenie całej Polski południowej, a od niedawna – poprzez Dystrybutorów – również w Polsce północnej.

Rafał Kmak
fot. archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź