miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Sokoliki Stary Sącz zagrają z Atlético Madryt

0 336

Organizatorzy turnieju „Termy Gorący Potok Cup U-9” zaplanowanego na maj br. otrzymali informację, iż drużyna ze Starego Sącza – Sokoliki zagra z renomowaną, posiadającą ogromne tradycje drużyną z Hiszpanii – Atlético Madryt.

– W jaki sposób podnieść poziom rywalizacji turnieju piłkarskiego, w którym udział wezmą Juventus Turyn, FC Porto, Borussia Dortmund, Hertha BSC Berlin, Stoke City FC, plus cała plejada najlepszych akademii piłkarskich z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy? Może zapewnić w nim udział 10-krotnego mistrza Hiszpanii, 10-krotnego zwycięzcy pucharu Hiszpanii, 3-krotnego zwycięzcy Ligii Europy, 3-krotnego finalisty Ligii Mistrzów, zespołu którego wartość rynkową piłkarzy grających w drużynie seniorów portal www.transfermarkt.pl wycenia na 875 milionów euro!!!? Może przekonać do przyjazdu do Zakopanego zespół akademii piłkarskiej, w której swoje kariery rozpoczynali Raul, Fernando Torres, Koke, David de Gea czy Alvaro Morata? – opowiada Tomasz Popiela ze Starego Sącza.

– Szanowni Państwo, z prawdziwą dumą i radością informujemy, że Fundacja „Ja Też Mam Marzenia” tym razem spełniła, także jedno ze swoich marzeń – Atletico de Madrid uczestnikiem Turnieju Termy Gorący Potok Cup U-9 – dodaje Tomasz Popiela.

Sprowadzenie na obiekty Api Sport Areny popularnych „Los Colchoneros”, to zdecydowanie najtrudniejsze przedsięwzięcie w historii klubu. – Skala problemów z jakimi musimy się mierzyć przy tej okazji jest nieporównywalna do niczego co nas spotkało przy organizacji wcześniejszych turniejów – stwierdza Tomasz Popiela. – Jednak uśmiech zawodników, którzy będą mieli okazję rywalizować z absolutną potęgą szkolenia dzieci na świecie jest wart tego by przełamywać kolejne bariery. Pobyt młodych piłkarzy z Madrytu w Polsce rozpisany jest praktycznie co do minuty, ale zdradzimy tajemnicę, że poza udziałem w samym turnieju udało się wygospodarować czas na sparing czerwono-białych („Los Rojiblancos”) z biało-czerwonymi, czyli z UKS Sokoliki Stary Sącz 2009.! Atletico de Madrid oczywiście staje się głównym faworytem do zwycięstwa w Turnieju Termy Gorący Potok Cup U-9 – dodaje zadowolony organizator turnieju.

Zawody odbędą się na przełomie maja i czerwca w Zakopanem. 

Rafał Kmak
źródło: sportowysacz.pl, fot. organizator

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź