miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Strzał z broni krótkiej w dziesiątkę!

1 556

Uczniowie klasy wojskowej Zespołu Szkół w Marcinkowicach uczestniczyli w zajęciach strzeleckich na strzelnicy Atut Training Center w Mochnaczce Wyżnej. Tym razem przyszli żołnierze ćwiczyli podstawy manualne na broni krótkiej.

Czytaj również: Ale dali CZADU! Taneczne popisy dzieci i młodzieży [Zdjęcia]

– Uczniowie zapoznali się z prawidłową postawą ciała, dobrym chwytem, pracą na manipulatorach oraz przyrządach celowniczych. Kulminacyjnym momentem zajęć było oczywiście sprawdzanie nabytych umiejętności „na tarczy – mówi dyrektor szkoły Iwona Sikorska. – Po zajęciach praktycznych, był też czas na integrację grupy przy ognisku. Dziękuję Maciejowi Halskiemu za profesjonalne szkolenie, a także Lucjanowi Kantorowi i Pawłowi Rogozińskiemu za motywację i organizację.

Już jesienią tego roku uczniowie będą mogli trenować strzelanie w nowoczesnej strzelnicy, która powstaje przy szkole w Marcinkowicach.

Wszystkich ósmoklasistów zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia szkoły: https://zsmarcinkowice.edupage.org/a/rekrutacja

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. jwp2itd pisze

    Dziewczynka na I planie (lub przedostatnie foto). Jeśli tak uczą Was trzymać pistolet… Tego instruktora to ze szkoły w Laskach wypożyczyliście? Ta sama uwaga do panny na 1 foto. Ale chwyt na patykach z kiełbasą wyszedł im poprawnie. I w stronę obsługi grilla raczej idźcie.

Zostaw odpowiedź