miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Święto biegów górskich pod Górą Parkową.

0 315

Już tylko niespełna dwa tygodnie zostały do startu czwartej edycji Europejskiego Festiwalu Biegowego „Dwa Beskidy”. Czekają nas trzy niezmiernie intensywne dni, które wypełnią gorące sportowe emocje i dobra zabawa.

Czytaj również: Ponad 5000 uczniów wzięło udział w zawodach sportowych!

Piękne szlaki Beskidu Niskiego i Sądeckiego zaroją się od biegaczy, którzy rywalizować będą, podobnie jak w poprzednich latach, na sześciu dystansach, od najkrótszej Piątki Małopolskiej rozgrywanej na ścieżkach Góry Parkowej, po monumentalną koronną Krynicką Setkę, której trasa prowadzi przez najpiękniejsze miejsca dwóch Beskidów.

Serce wydarzeń festiwalowych będzie oczywiście tętniło na pięknym krynickim deptaku. To tu będzie umiejscowiona strefa mety wraz ze wszystkimi atrakcjami, z których będą mogli skorzystać zarówno biegacze jak i pozostali goście kurortu, wczasowicze, kuracjusze i turyści.

Intensywnym życiem zatętni festiwalowa scena. Już w piątkowe popołudnie zobaczymy na niej Artystów z Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”, Balet Miniatury i występ zespołu regionalnego „Pogranicze”. Zostaną też wręczone nagrody dla zwycięzców pierwszego biegu, Piątki Małopolskiej. Pierwszy dzień zakończy zabawa z didżejem.

Sobotę zdominują przede wszystkim sportowe emocje. To będzie naprawdę długi dzień, który zacznie się już o godzinie 3:00, kiedy wystartuje Krynicka Setka. Na metę znajdującą się na ulicy Nowotarskiego, zaraz przy Starym Domu Zdrojowym przez cały dzień będą wpadać zawodnicy kończący swoje biegi.

W czasie, kiedy zawodnicy pokonywać będą kolejne kilometry, na deptaku nie zabraknie dobrej zabawy. Zacznie się od animacji dla najmłodszych, a na scenie zaprezentują się kolejni młodzi artyści, między innymi zespół Planeta Kids, Mykko Kijewski (laureat Paddim 2023) i znany z poprzedniego dnia Balet Miniatury.

O godzinie 17:00 wystartują uczestnicy Marszu Seniora o Puchar Uzdrowiska Krynicy-Zdroju. Sesję wieczorną rozpocznie spotkanie z Henrykiem Szostem, rekordzistą Polski w maratonie, olimpijczykiem i wybitnym reprezentantem kraju, a zaraz potem odbędzie się wręczenie nagród dla zwycięzców z dystansów 20, 40 i 60 km oraz konferencja tryumfatorów Krynickiej Setki.

Pełen emocji dzień zamknie koncert zespołu Szumy, który, jesteśmy o tym przekonani, mocno rozgrzeje festiwalową publiczność. Trio z Nowego Sącza potrafi to robić znakomicie.

Nawet zmęczonym rywalizacją biegaczom z pewnością dygnie nóżka.

Niedzielny poranek rozpocznie start zawodników na dystansie 10 kilometrów. Będzie szybko i widowiskowo. Zachęcamy do kibicowania na całej trasie biegu, bo zawodnicy do pokonania będą mieli dwie pętle prowadzące po alejkach Góry Parkowej. W tym czasie pod scenę zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych na zumbę oraz na kolejne występy artystyczne.

W samo południe wystartuje ostatnia konkurencja Festiwalu, która rozgrzeje deptak do czerwoności, czyli Arena Słotwiny Junior. Emocje, które towarzyszą rywalizacji młodych biegaczy są ogromne, co udowodniły poprzednie edycje. Kolejnym punktem programu będzie wręczenie nagród dla zwycięzców biegów dla dzieci i młodzieży, Krynickiej Setki oraz Małopolskiej Dychy. O godzinie 13:30 na scenie głównej nastąpi rozstrzygnięcie konkursu „Małopolska Tu Dobrze się Biega” oraz oficjalne zamknięcie czwartej edycji Europejskiego Festiwalu Biegowego „Dwa Beskidy”.

Krynica-Zdrój jest prawdziwą uzdrowiskową i turystyczną perłą Małopolski, regionu słynącego z pięknej przyrody, barwnego folkloru i bogatej historii. Miasto Kiepury i Nikifora, dwóch patronów Festiwalu położone na granicy Beskidu Sądeckiego i Niskiego słynie nie tylko ze znakomitych uzdrowisk i czystego powietrza, ale wielkich tradycji sportowych.Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie, a organizatorem Fundacja Na Ratunek w partnerstwie z Burmistrzem Krynicy-Zdroju.

Zapraszamy pod Górę Parkową. Małopolska Tu Dobrze Się Biega!

Rejestracja dostępna pod linkiem:
https://europejskifestiwalbiegowy.pl/zapisz-sie/?regname=Rejestracja%20indywidualna

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź