miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Szykują się emocje! W czwartek w Nowym Sączu wyścig kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków

0 1 508

Wyścig rozpocznie się 9 września na placu Wolności w podkarpackim grodzie, a zakończy 12 września na ulicy Piotrkowskiej nieopodal Pasażu Schillera. Podczas rywalizacji, kolarze przejadą cztery etapy w pięciu województwach: podkarpackim, małopolskim, śląskim, świętokrzyskim i łódzkim. W Nowym Sączu będzie miało miejsce zakończenie 2 etapu. Przed przybyciem kolarzy startujących w wyścigu, na każdym etapie odbywa się „Mini Wyścig Solidarności”. 

 

Czytaj również: Sądecka Jesień Kulturalna odwołana!

 

Wyścig odbędzie się w czterech etapach:

Etap 1: Nisko – Sędziszów Małopolski,
Etap 2: Krosno – Nowy Sącz,
Etap 3: Sucha Beskidzka – Jaworzno,
Etap 4: Kielce – Łódź.

 

 

Wyścig rozgrywany jest tradycyjnie na przełomie czerwca i lipca z powodu Covid 19 został przeniesiony na wrzesień, ale najważniejsze, że organizator – NSZZ Solidarność Ziemi Łódzkiej zdecydował się mimo trudności przygotować imprezę, na którą czekają kolarze i kibice. – Dziś na listę startową przyjęliśmy162 zawodników, ale ze względu na trudności epidemiologiczne i zmieniające się przepisy na granicach, liczba uczestników może się zmienić. W peletonie pojedzie dziewięć ekip krajowych, a wśród nich Polska Narodowa – informują organizatorzy.

 

Poniżej harmonogram wyścigu, który już w najbliższy czwartek (10 września) spowoduje wstrzymanie ruchu na DK nr 75 oraz w centrum Nowego Sącza (ul. Nadbrzeżna, Bulwar Narwiku, Lwowska, Kilińskiego, Prażmowskiego).  

 

Przez południową Polskę
Z Krosna do Nowego Sącza (II etap) kolarze ścigać się będą na premiach w Jedliczach, Umieszczu, Dębowcu i wspinać pod Ropską Górę, Mochnaczkę Wyżną i Krzyżówkę. W Nowym Sączu ścigać się będą na jednej rundzie z metą na ul. Nabrzeżnej obok hali MOSiR. 

Po zakończeniu każdego etapu zostaną przeprowadzone ceremonię wręczenia nagród najlepszym zawodnikom.

Rafał Kmak
źródło: organizator

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź