Portal informacyjny | Nowy Sącz

Trwają zapisy do Sufigs Ligi Orlika o Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego

0 149

Sufigs Liga Orlika z roku na rok się rozrasta, a zalicza się ona do największych imprez sportowych organizowanych na terenie powiatu nowosądeckiego. Rywalizacje potrwają aż pięć miesięcy, a w konsekwencji wyłoniona zostanie najlepsza drużyna. Rozgrywki odbywać się będą na sztucznej murawie, na boiskach sportowych w: Podegrodziu, Brzeznej i Jazowsku.

Czytaj również: Młodzi siatkarze Dunajca Nowy Sącz zdobyli Mistrzostwo Małopolski!

– W przypadku dużego zainteresowania, a takie jest, drużyny zostaną podzielone na trzy klasy rozgrywkowe, a mianowicie: Ekstraklasę, I Ligę oraz II Ligę. Do Ekstraklasy i I Ligi przydzielone zostaną zespoły na podstawie zeszłorocznych wyników, natomiast resztę stawki uzupełnią nowo zapisane drużyny – dodaje Łukasz Frączek, organizator Sufigs Ligi Orlika 2018.

Eliminacje nowych drużyn odbędą się 14 kwietnia na Orliku w Jazowsku. W tym roku Sufigs Liga Orlika zagości w trzech miejscowościach: w Brzeznej, Jazowsku i Podegrodziu.

W każdej klasie rozgrywkowej do wygrania są: puchary, medale, dyplomy, nagrody indywidualne oraz finansowe. Zwycięzca Sufigs Ligi Orlika może liczyć na 2000 złotych, wicemistrz na 1000 złotych, natomiast zdobywca trzeciego miejsca na 500 złotych.

W I Lidze i II Lidze oprócz podstawowych nagród zwycięzca zainkasuje 1000 złotych, natomiast za drugie miejsce 500 złotych. Każda drużyna niezależnie od zdobytego miejsca otrzyma pakiet nagród, a znajdą się w nim: puchar względnie wysoki do lokaty, dyplomy, zdjęcie drużynowe w ramce oraz płytka ze zdjęciami z całego sezonu.

Zapisy do Sufigs Ligi Orlika potrwają do 13 kwietnia, a liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia sportowego dostępne są na plakacie oraz na stronie internetowej: http://lfsportevents.pl/ligaorlika/.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Organizator

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.