miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wakacje campervanem – pomysł na podróżowanie

0 275

Lato zbliża się wielkimi krokami, a w tym sezonie modne staje się podróżowanie na własną rękę, najczęściej autem, z przyczepą kempingową lub własnym campervanem. W dzisiejszym wpisie zaproponujemy Ci pewien pomysł, by przeżyć świetną przygodę bez zbędnych wydatków i wynajmu przyczep lub kampera!

Dostosuj dostawczaka lub osobówkę pod kampera na swój wyjazd

Jeśli jesteś w posiadaniu auta osobowego lub ciężarowego, możesz dostosować go pod wakacyjny wyjazd bez większego problemu. Takim samochodem bez problemu staniesz na polu kempingowym, będziesz mógł zwiedzać przeróżne zakątki krajów i przede wszystkim zaoszczędzisz na noclegach.

Oto rzeczy, które warto zainstalować w swoim pojeździe, by komfortowo przeżyć swoją przygodę i wakacje.

  • mobilna toaleta na wszelki wypadek,
  • łóżko lub materac do komfortowego wypoczynku i spania,
  • miejsce do gotowania,
  • miejsce do przechowywania żywności/lodówka.

To absolutnie podstawowe wyposażenie samochodu, który pozwoli Ci przeżyć wakacje w spokoju i w miarę komfortowo. Możesz też postawić na profesjonalną zabudowę – kupić specjalne wyposażenie samochodu lub oddać auto do specjalnej firmy, która wykona dla Ciebie trwałą zabudowę kempingową.

Tego nie zapomnij przed wyjazdem!

Planując podróże zagraniczne, należy pamiętać o zakupie winiet i odpowiedniego wyposażenia, obowiązkowego dla samochodu poruszającego się na terenie danego kraju. Tak na przykład winieta na Słowację i inne kraje jest do kupienia wygodnie przez internet. Można więc zaplanować swoją trasę z wyprzedzeniem i bez stresu podróżować po wielu pobliskich krajach.

Jeśli cały plan masz już gotowy – Austria winieta kupiona, gotówka rozmieniona i bagaż zabrany – to możesz wyruszyć w drogę. Pamiętaj o bezpiecznej jeździe i zwracaj szczególną uwagę na lokalne przepisy drogowe, które mogą nieco różnić się od tych znanych w PL.

Podróżuj bezpiecznie. Wyposaż się w nawigację, która będzie działać za granicą, ponieważ możesz stracić łączność z siecią jeśli nie posiadasz roamingu.

Przerejestrowywać lub nie?

Jeśli stworzyłeś swojego campervana na chwilę lub na stałe, rozważ możliwość zarejestrowania takiego pojazdu jako specjalny kempingowy. Taki zapis w dowodzie rejestracyjnym zwolni Cię z dodatkowych opłat ekologicznych, pozwoli Ci ubezpieczyć cały samochód i pozwoli stworzyć przejście pomiędzy szoferką i częścią mieszkalną.

Wbrew pozorom tego typu przerejestrowanie może nie być takie łatwe w realizacji. To wina mało doświadczonych diagnostów, którzy kompletnie nie znają się na aktualnych przepisach. Na wielu stacjach możesz usłyszeć, że tego typu zmian nie da się robić. W takim przypadku, po co rząd wprowadził specjalną akcyzę jako podatek dla samochodów po zmianie przeznaczenia na specjalny kempingowy?

Profesjonalny kamper – wynajmij go na wakacje

Jeśli chciałbyś przeżyć swoje pierwsze karawaningowe wakacje w nieco wyższym standardzie, możesz wynająć swoją przyczepę lub kampera na tydzień lub dwa. Są firmy, które oferują klientom opcję wynajmu różnego rodzaju samochodów przygotowanych pod komfortowy wypoczynek.

Ceny wynajmu pełnoprawnego kampera rozpoczynają się od 250 zł za dobę. Należy pamiętać też o potrzebie uiszczenia kaucji zwrotnej na wypadek uszkodzenia pojazdu. W zależności od standardu kampera, kaucja może wynosić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Artykuł sponsorowany.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź