miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Warta Poznań na drodze Sandecji do podtrzymania zwycięskiej serii

0 156

9 spotkanie ligowe sezonu 2018/2019, rozpocznie się jutro o godzinie 16:00 w Grodzisku Wielkopolskim. Czy zajmująca obecnie 3 miejsce w tabeli Sandecja Nowy Sącz, ustrzeli kolejne trzy oczka w konfrontacji z „Warciarzami”?

 

Czytaj również: Dwunasta kolejka Sufigs Ligi Orlika za nami! [ZDJĘCIA]

 

„Biało-czarni”, przede wszystkim dzięki do bólu skutecznym występom na własnym stadionie, zadomowili się na trzeciej pozycji w tabeli rozgrywek Fortuna 1 Ligi i z pewnością nie zamierzają jej opuścić, co najwyżej zmienić na prowadzeniu liderujący Raków Częstochowa. 3 wiktorie z rzędu dodałyby skrzydeł każdej drużynie, dlatego na kolejną potyczkę Sądeczanie z pewnością wyjeżdżają w dobrych humorach i bojowych nastrojach.

Warta Poznań to klub o bogatej tradycji, tylko dwa lata młodszy od drużyny z siedzibą przy ulicy Kilińskiego 47. Na kartach historii zapisał się miedzy innymi dwoma tytułami mistrza Polski, wywalczonymi w roku 1929 oraz 1947. Biorąc pod uwagę historyczne dokonania klubu, ostatnie lata nie należały do tłustych. Od ponad 20 lat drużyna Warty nie „wąchała” murawy na boiskach ekstraklasy, z reguły „krążąc” między pierwszą a drugą ligą. Dzięki pracy czeskiego trenera Petra Nemeca, jego podopieczni wraz z zakończeniem poprzedniego sezonu, awansowali na zaplecze ekstraklasy.

 Po 8 spotkaniach aktualnego sezonu, ekipa z Poznania z 8 punktami na koncie plasuje się na pozycji 14.  Ze względu na prace remontowe stadionu przy Drodze Dębińskiej, „Zieloni” rozgrywają swoje domowe mecze na obiekcie w Grodzisku Wielkopolskim.

 

Opr.: Marcin Cieciwa

Fot.:  MKS Sandecja

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź