miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wielka gala HFO już w sobotę – emocje gwarantowane!

0 617

Najbliższa sobota (18 maja) to nie lada gratka dla wszystkich fanów sportów walki. Tego właśnie dnia na Hali Widowiskowo Sportowej sądeckiego MOSiR (ul. Nadbrzeżna) odbędzie się gala HFO: Nowe rozdanie. W 11 walkach wieczoru najważniejszą będzie potyczka Łukasza Boom Boom Pławeckiego, który zmierzy się z Rodrigo Mineiro o tytuł Mistrza Świata federacji ISKA. Transmisja live również na kanale TVP Sport.

 

Czytaj również: HFO: Nowe rozdanie – film promujący galę

 

Walki o pasy są nie tylko wyznacznikiem umiejętności zawodników o nie walczących, ale też wyznacznikiem prestiżu imprezy, na której owe walki się odbywają. Tytuły mistrzowskie federacji ISKA, która sankcjonuje walki w kickboxingu od 1985 roku, posiadają między innymi: Giorgio Petrosyan, Turpal Tokaev, Fabio Pinca czy Karim Ghajji. Walką wieczoru gali HFO: Nowe Rozdanie będzie pojedynek o pas i tytuł Mistrza Świata federacji ISKA w wadze do 78 kilogramów. 18 maja przed szansą zdobycia tego pasa stanie Polak – Łukasz Pławecki.

Rywalem Pławeckiego pierwotnie miał być pochodzący z Surinamu Devon Leeuwin, jednak został wykluczony z walki z powodów formalnych. ISKA zadbała w tym wypadku o godne zastępstwo w postaci Brazylijczyka Rodrigo Mineiro.

Trenujący aktualnie w amsterdamskim Kops Gym Rodrigo, swoje pierwsze kroki w holenderskim K-1 stawiał w Mike’s Gym. Obecnie jest jednym z głównych zawodników, obok Gerarda Mousasiego i Tomasa Bridgewatersa, reprezentującym klub słynnego Berta Kopsa. W przeszłości trenowali tu między innymi Fedor Emelianenko czy Peter Aerts. Mineiro walczył w ostatnim czasie na galach organizacji King of Kings czy WLF. Brał też udział w Enfusion Reality, który odbywało się w Tajlandii. Walcząc na KOK zdobył dużą popularność wśród kibiców organizacji tocząc zacięte wojny z jednym z największym litewskich talentów Mindaugasem Narauskasem. Swoja ostatnią walkę stoczył na gali WFL z Kevinem Hesslingiem. Rekord Brazylijczyka to 16 zwycięstw, 7 porażek i 2 remisy.

 

 

Łukasz Pławecki stanie do swojej drugiej walki w 2019 roku i jednocześnie ósmej z rzędu na dystansie pięciu rund. Od 2017 roku walczył na galach HFO, Celtic Gladiator, MFC oraz FEN. Wcześniej rywalizował między innymi na ringach King of Kings, Kunlun oraz Glory. W ostatnich 7 walkach poniósł tylko jedną porażkę, przegrywając na FEN 23 z Dominikiem Zadorą. Reprezentujący klub HALNY Nowy Sącz Pławecki ma na swoim koncie tytuły mistrzowskie federacji WKA, IPCC w dwóch kategoriach wagowych, WKN oraz organizacji MFC i Celtic Gladiator.

Walki o pasy mistrzowskie to zawsze dodatkowy ładunek motywacji dla zawodników. W tym starciu zobaczymy doświadczonego i przyzwyczajonego do walk o wysoką stawkę Pławeckiego i ogromnie zmotywowanego, eksplozywnego Mineiro. Brazylijczyk posiada ciekawy background z capoeiry, ukształtowany twardym holenderskim K-1, co sprawia że jest niebezpieczny w każdej płaszczyźnie i nieprzewidywalny od pierwszego do ostatniego gongu. Pławecki do tej walki przygotowuje się między innymi we Frankfurcie sparując z Enriko Khelem. Z tego co mi wiadomo to trudno jest oderwać wzrok od ich sparingów. Jestem pewien, że to zestawienie jest godne walki wieczoru na dowolnej gali w Europie, jeśli nie na świecie. – mówi o walce wieczoru Łukasz Czarnowski, dyrektor sportowy HFO.

Walka odbędzie się w kategorii wagowej do 78 kg na dystansie 5 rund po 3 minuty. Już 18 maja przekonamy się czy pas ISKA zostanie w Polsce czy przyozdobi półkę z trofeami w Kops Gym w Amsterdamie.

Bilety na galę w cenie 89 i 190 zł są dostępne na stronie www.bilety-hfo.pl oraz na recepcji klubu HALNY przy ulicy Grunwaldzkiej 243. W cenie biletu jest darmowy poczęstunek w formie przekąsek, a kupując bilet VIP kibice otrzymują też dostęp do strefy VIP z cateringiem.

Walka o pas Mistrza Świata ISKA

 • 78 kg; Łukasz Pławecki (Polska) vs Rodrigo Mineiro (Brazylia/Kops Gym)

Co-main event:

 • 81 kg: Norbert Job (HALNY Nowy Sącz) vs Łukasz Szecówka (MediGym Koziegłowy)

Karta główna (kolejność walk może ulec zmianie):

 • 81 kg: Sławomir Przypis (Żytkiewicz Team) vs TBA
 • 81 kg: Bartosz Zając (HALNY Nowy Sącz) vs Wiktor Waszczuk (Red Lion Club)
 • 75 kg: Przemysław Pawlak (HALNY Nowy Sącz) vs Mateusz Białas (KO Gym Wrocław)
 • 85 kg: Kamil Janik (HALNY Nowy Sącz) vs Dominik Bala (Legion Głogów)
 • 65 kg: Mariusz Przewłocki (Sparta Gym Warszawa) vs Ivan Hatala (Fire Gym/Słowacja)
 • 95 kg: Daniel Płonka (Top Team Rzeszów) vs Daniel Szych (Fight Gym Lublin)
 • 32 kg: Miłosz Dąbrowa (HALNY Nowy Sącz) vs TBA
 • 85 kg: Rafał Smalarz (Spartan Jasło) vs Damian Bałuc (NKSW Hoły Team)
 • 95 kg: Stanisław Ogorzałek (HALNY Nowy Sącz) vs TBA

HFO: Nowe Rozdanie odbędzie się 18 maja w hali MOSiR w Nowym Sączu przy ulicy Nadbrzeżnej 34. Galę będzie można obejrzeć na kanale TVP Sport oraz  na platformie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Bilety: bilety-hfo.pl

Po więcej szczegółów dotyczących gali zapraszamy na:

 • Stronę internetową: hfo.com.pl
 • Facebook: https://www.facebook.com/HalnyFightingOrganization/
 • Instagram: https://www.instagram.com/hfo_fights/
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź