miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wielkie sukcesy zawodników Fight House Nowy Sącz!

Jeden dzień, trzy formuły, trzy turnieje – KICK BOXING – BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU – MMA

0 711

Miniony weekend to dla zawodników sądeckiego Klubu Fight House Nowy Sącz niezwykłe pasmo sukcesów! Podczas trzech różnych wydarzeń udało się osiągnąć wyniki, które dla niektórych jeszcze do niedawna pozostawały w sferze marzeń. Fighterzy uczestniczyli w: Polish Fighter 8 w Szczecinie (Kick-Boxing), Mistrzostwa Polski (Brazylijskie Jiu-Jitsu) oraz Octagon No Mercy 8 w Zawierciu (MMA).

 

Czytaj również: Walka wieczoru dla Sądeczanina! Pierwsze zawodowe zwycięstwo Roberta Ruchały! [Zdjęcia]

 

Najmłodsza grupa pod wodzą Rafała Dudka i Szymona Miłka pojechała w daleką podróż do Szczecina na turniej Polish Fighter 8, gdzie do rywalizacji staneli: Daniel Majka, Mikołaj Orzeł, Łukasz Ledniowski, Filip Bochenek, Oskar Konar, Mateusz Dziedzic oraz Tomasz Augustyn. W całym turnieju do rywalizacji stanęło ponad 300 zawodników, mimo to „złoto” po wygranych walkach zdobył Daniel Majka, natomiast po dwóch zwycięstwach Mikołaj Orzeł wrócił ze „srebrem”. Reszta zawodników, pomimo wygranych walk odpada z turnieju i wraca bez medalu. Na koniec trzeba zaznaczyć, że na matach start zaliczyli debiutanci i mimo braku medali zebrali cenne doświadczenie, które zaprocentuje w następnych pojedynkach. – Cieszymy się, że możemy „zarażać” sportowym trybem życia od najmłodszych lat, a nasza praca na treningach przynosi efekt w postaci wyjazdów, startów w turniejach! – mówi Rafał Dudek, właściciel Klubu.

 

 

Ten sam weekend to start sekcji Brazylijskiego Jiu-Jitsu, gdzie pod okiem trenera Pawła Główczyka zawodnicy walczyli na Mistrzostwach Polski BJJ, na którym startowało 1780 zawodników. Świadczy to o randze  imprezy! Fight House reprezentowali: Kamil Szpila i Kacper Pyzik. Kamil Szpila posiadacz szarego pasa po trzech walkach (z zawodnikami posiadającymi niebieski pas) zostaje V-ce Mistrzem Polski. Jest to ogromy sukces, „srebro” w debiucie na tak mocnej imprezie, walka z zawodnikami w teorii lepszymi od siebie świadczy tylko o talencie Kamila! Kacper nie zmieścił się w wymaganym limicie (brakło 200 gram).

 

 

Ostatnim zwycięskim akcentem była wygrana Roberta Ruchały w formule MMA na gali Octagon No Mercy 8 w Zawierciu, gdzie po 3 rudowej walce w debiucie zawodowym pokonał Kamila Szyje! – Rober to wychowanek naszego klubu, który na co dzień trenuje w Krakowie, w klubie Grappling Kraków, ale do nas często zagląda i również z nami szlifuję swoje umiejętności – dodaje Rafał Dudek. – Sekcje sportowe trenują codziennie przy ulicy Szwedzkiej, treningi odbywają się od 7 roku życia. Klub charakteryzuje praca od podstaw, treningi ogólnorozwojowe, jak i rywalizacja w turniejach w całej Polsce.

Opr. Rafał Kmak
fot.: FHNS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź