miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wszyscy kibicuje Wąskowi. Rusza PŚ w skokach narciarskich w Zakopanem

0 1 039

Już jutro odbędą się kwalifikacje w długo wyczekiwanym konkursie skoków narciarskich w Zakopanem. W zimowe stolicy Polski z pewnością nie zabraknie czołówki Pucharu Świata: Dawida Kubackiego, Anze Laniseka (Słowenia), Halvora Egnera Graneruda (Norwegia), czy Stefana Krafta (Austria). Wystartują również inni Polacy: Stoch, Żyła i Paweł Wąsek. Właśnie Paweł Wąsek powinien szczególnie zwrócić naszą uwagę. Ten młody skoczek współpracuje i promuje firmę z Sądecczyzny, lidera odnawialnych źródeł energii (OZE) SOLGRO POLSKA.

Czytaj również: Wielka gala boksu zawodowego w Nowym Sączu! Zobacz zapowiedź filmową

Po inauguracji Pucharu Świata w Wiśle nastąpiła przerwa, po której skoczkowie wystąpili w Finlandii, a następnie w Niemczech i Szwajcarii (Engelberg). Ostatnio rywalizowali w Turnieju Czterech Skoczni 2022/2023. Przed nami konkursy w Zakopanem. 

Skoki narciarskie – gdzie oglądać konkursy PŚ w telewizji?
Transmisje z wszystkich konkursów Pucharu Świata znajdziecie na antenie stacji TVN oraz w programach Eurosportu i Player.pl. Zawody w Polsce, czyli w Wiśle i Zakopanem, transmituje także TVP, zarówno w programie 1, jak i w TVP Sport, na stronie TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej.

Ostatnie zawody Pucharu Świata odbyły się w Bischofshofen 6 stycznia. Następne zaplanowane są na połowę stycznia w Zakopanem.

Program zawodów PŚ w Zakopanem 13-15.01. 2023
Piątek, 13.01.2023

15:30 – oficjalny trening
18:00 – kwalifikacje – transmisja w Eurosporcie

Sobota, 14.01.2023

15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs drużynowy – transmisja w TVP, TVN i Eurosporcie

Niedziela, 15.01.2023

15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs indywidualny – transmisja w TVP, TVN i Eurosporcie

Klasyfikacja generalna PŚ (po 12 z 32 zawodów): 1. Dawid Kubacki (Polska) 930 pkt, 2. Anze Lanisek (Słowenia) 822, 3. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 796, 4. Stefan Kraft (Austria) 593, 5. Piotr Żyła (Polska) 549, 6. Manuel Fettner (Austria) 407, 7. Michael Hayboeck (Austria) 303, 8. Karl Geiger (Niemcy) 276, 9. Kamil Stoch (Polska) 265, 10. Jan Hoerl (Austria) 255… 25. Paweł Wąsek (Polska) 116, 45. Tomasz Pilch (Polska) 8, 49. Stefan Hula (Polska) 4, 55. Aleksander Zniszczoł (Polska) 2.

Czołówka Pucharu Narodów: 1. Austria 2176 pkt, 2. Polska 1924, 3. Norwegia 1823.

Już jutro odbędą się kwalifikacje w długo wyczekiwanym konkursie skoków narciarskich w Zakopanem. W zimowe stolicy Polski z pewnością nie zabraknie czołówki Pucharu Świata: Dawida Kubackiego, Anze Laniseka (Słowenia), Halvora Egnera Graneruda (Norwegia), czy Stefana Krafta. Wystartują również Polacy: Stoch, Żyła i Paweł Wąsek. Właśnie Paweł Wąsek powinien szczególnie zwrócić naszą uwagę. Ten młody skoczek współpracuje i promuje firmę z Sądecczyzny, lidera odnawialnych źródeł energii (OZE) SOLGRO POLSKA.

Obecny sezon skoków narciarskich po raz kolejny sponsoruje firma Solgro. Lider branży OZE na Sądecczyźnie do końca sezonu wspiera Pawła Wąska. – Wspieramy młodego i utalentowanego reprezentanta Polski w skokach narciarskich Pawła Wąska – informują pracownicy firmy Solgro Polska. Przypomnijmy, dwa ubiegłe sezony skoków również odbywał przy współpracy Solgro z 24-letnim skoczkiem. – Dzięki kontraktowi nasza marka ukaże się w odbiornikach milionów telewizorów. Sądecczyzna również na tym skorzysta. Informacja o naszej rodzinnej firmie z Paszyna pójdzie w świat.

SOLGRO jest jedną z wiodących marek w branży Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Od 2005 roku zajmuje się projektowaniem, sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Działa na terenie Małopolski, Podkarpacia, ziemi Świętokrzyskiej i Śląskiego, a od niedawna – poprzez Dystrybutorów – również w Polsce północnej. Solgro jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm na Sądecczyźnie, marka rozpoznawalna jest w całym kraju. Aktualnie rozwija intensywnie drugi dział firmy – transport, który obejmuje obszar całej Unii Europejskiej. SOLGRO TRANSPORT to flota 30 nowoczesnych samochodów, które obsługują klientów z Polski i krajów Unii Europejskiej.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź