miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wyjazdowe ostatki na remis! Sandecja dzieli się punktami z GKS-em Katowice

0 58

Sandecja Nowy Sącz w ostatnim spotkaniu przed przerwą zimową, zremisowała bezbramkowo z drużyną GKS-u Katowice w ramach 21. kolejki Fortuna 1 Ligi. Mimo, iż ekipa GKS-u Katowice aktualnie okupuje w tabeli jedno z miejsc spadkowych, postawiła trudne warunki wiceliderowi tabeli.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: W naszym regionie spada liczba cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń!

 

Katowiczanie rozpoczęli odważnie, przejmując inicjatywę co zaowocowało wieloma akcjami ofensywnymi z ich strony. Sądeczanie dobrze jednak radzili sobie z odbijaniem ataków gospodarzy, koncentrując się na kontrach. Przewaga drużyny z Katowic jednak narastała, co zakończyło się podyktowaniem rzutu karnego na ich korzyść w 28. minucie – po zagraniu ręką w polu karnym jednego z zawodników „Biało-czarnych”. Na wysokości zadania, jak to ma w zwyczaju, stanął Marek Kozioł i wybronił jedenastkę wykonywaną przez Adriana Błąda. To nie zniechęciło piłkarzy GieKSy, którzy do końca pierwszej połowy walczyli o zdobycie prowadzenia, ich wysiłki nie przyniosły skutku.

 

 

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie – huraganowe ataki gospodarzy i uważna gra w obronie przyjezdnych. Po 50 minucie do głosu doszli podopieczni trenera Kafarskiego, czego dowodem były okazje stworzone przez Małkowskiego, Klichowicza oraz Dudzica. W tej części spotkania gra się bardziej wyrównała i oba zespoły inicjowały sytuacje do zdobycia bramki. W ostatnich 10 minutach meczu tempo zdecydowanie spadło, mimo to obie strony pokusiły się jeszcze o kilka akcji, które jednak nie przyniosły im powodzenia.

 

GKS Katowice – Sandecja Nowy Sącz 0-0

 

Żółte kartki: Bartosz Śpiączka, Mateusz Mączyński – Bartłomiej Kasprzak, Mariusz Gabrych, Miłosz Kałahur.

GKS: Krzysztof Baran – Kacper Tabiś, Wojciech Lisowski, Rafał Remisz, Jakub Wawrzyniak, Mateusz Mączyński – Adrian Błąd (67′ David Añón), Grzegorz Piesio, Adrian Łyszczarz, Tymoteusz Puchacz – Bartosz Śpiączka (66′ Arkadiusz Woźniak).

Sandecja: Marek Kozioł – Adrian Basta, Dawid Szufryn, Michal Piter-Bučko – Damian Chmiel, Dawid Flaszka (89′ Grzegorz Baran), Maciej Małkowski, Bartłomiej Kasprzak, Miłosz Kałahur – Bartłomiej Dudzic, Mateusz Klichowicz (75′ Mariusz Gabrych).

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).

W 31. minucie Adrian Błąd (GKS Katowice) nie wykorzystał rzutu karnego.

 

Opr.: Marcin Cięciwa

Źródło i Fot.: MKS Sandecja

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź