miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Z Kolejarza Stróże do Kalisza. Stanisław Szpyrka wspiera II ligowego szkoleniowca

Stanisław Szpyrka asystentem trenera Bogdana Zająca

0 186

Sztab seniorskiej drużyny KKS-u Kalisz zasilił 30-letni Stanisław Szpyrka, który będzie pełnić funkcję asystenta trenera pierwszego zespołu, Bogdana Zająca. 30-latek, posiadający licencję UEFA EY A, poprzednio był koordynatorem ds. szkolenia w trzecioligowym NKP Podhale Nowy Targ. Stanisław Szpyrka dołączył do pozostałych asystentów pierwszego szkoleniowca, Marcina Radzewicza i Tomasza Strzyża. Warto dodać, że Szpyrka w latach 2014-18 aktywnie działał na Sądecczyźnie – trenował w Kolejarzu Stróże.

 

Czytaj również: Nowa wizualizacja stadionu Sandecji Nowy Sącz. Bryła ma pomieścić 8 111 osób

Jestem zadowolony z oferty pracy w II-ligowym KKS Kalisz oraz możliwości rozwoju w Klubie z Kalisza jak i współpracy z pierwszym Trenerem Bogdanem Zającem. Cieszę się, że na zakończenie pracy w NKP Podhale awansowaliśmy z drużyną Juniorów Starszych z MLJS do Makroregionu. Ten okres pracy na Podhalu oceniam bardzo dobrze. Teraz przede mną nowe wyzwania na poziomie zawodowym – mówi nam Stanisław Szpyrka.

Stanisław Szpyrka, w swojej karierze, był trenerem Kolejarza Stróże oraz Wiatru Ludźmierz, występujących na poziomie 5. ligi. W obecnej kampanii Szpyrka poprowadził zespół Juniorów Starszych NKP Podhale Nowy Targ do mistrzostwa Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych. Trener jest autorem książki “Małe Gry”, opisującej program szkolenia dla klubów i akademii. Szpyrka to także właściciel firmy “Only Futbol”, specjalizującej się w prowadzeniu warsztatów i konferencji szkoleniowych dla trenerów piłki nożnej, przedstawicieli świata sportu, instytucji publicznych oraz samorządów.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź