miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Andrzej Danek nie jest już pracownikiem Sandecji Nowy Sącz!

4 5 279

Wielkie zmiany w Sandecji! Dopiero co rezygnację ze stanowiska złożył jej prezes Grzegorz Haslik, którego zastąpił Tomasz Michałowski, a już mamy kolejny wielki wstrząs w klubie. Z Sandecją rozstaje się bowiem jej długoletni prezes – Andrzej Danek, który już w samej spółce pełnił rolę dyrektora. Informację tą przekazał dzisiaj podczas konferencji prasowej obecny prezes – Tomasz Michałowski.

Czytaj również: OFICJALNIE: Tomasz Michałowski nowym prezesem Sandecji Nowy Sącz!

Andrzej Danek objął funkcję prezesa Stowarzyszenia MKS Sandecja w 2008 roku. Piastował to stanowisko aż do 2017 roku, gdy Sandecja awansowała do ekstraklasy. Wtedy, ze względów formalnych został dyrektorem klubu. Funkcję prezesa w spółce Sandecja S.A. objął Grzegorz Haslik.

Jak udało nam się ustalić, Danek kilka dni temu złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora i została ona przyjęta. Nie wiadomo, co było powodem tej decyzji. Pokryła się ona jednak z rezygnacją z funkcji prezesa przez Grzegorza Haslika oraz z artykułem opublikowanym również kilka dni temu przez portal Weszło. Według jego dziennikarzy, na przestrzeni ostatnich lat dochodziło w klubie do wielu nieprawidłowości nie tylko organizacyjnych, ale i finansowych. Sam Danek w wydanym oświadczeniu zaprzeczył tym doniesieniom.

Do tematu wkrótce powrócimy….

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również
4 Komentarze
 1. Jan pisze

  Nareszcie !

 2. MP pisze

  Przez 3 kadencje Nowaka w ratuszu były pompowane co roku po 2…3 miliony na Sandecję .To jeszcze niech się Nowak z Dankiem porozliczają z tego bo przez tyle lat to niezła sumka się uzbierała .Powinno to być dostępne dla mieszkańców Sącza.Ze nie wspomnę jeszcze ze jako przeszło 80 tys.miasto jesteśmy bez otwartego kąpieliska.jedyne jakie było czyli basen Sandecji koło Łubinki Nowak wynajął Dankowi za 1400 zł rocznie.Gdy po przeszło 10 latach niecka pękła oczywiście Daniek powiedział iż nie naprawi.By sobie miasto naprawiło,dalej zajmuje teren z hotelem a basen zj…ny…Dlatego zostaliśmy jako mieszkańcy beż otwartego kąpieliska.Krzesełka na stadionie Sandecji Nowak pozwolił pozabierać kibicom po meczu,a teraz miasto przegłosowało że da 750 tys zł na nowe .gdyż sandecja spadła do 1 ligi i stadion nie spełnia wymogów bo nie krzesełek.Boże w jakim ja mieście żyję ,same przekręty i wały,gdzie prokuratura?

 3. Jaca pisze

  Jak slysze takie bzdury to sie noz w kieszeni otwiera skoro Danek mial tyle pieniędzy do zagospodarowania to czemu wczesniej przed Dankiem nikt nie chcial zabrac sandecji !!nik nie chcial zarzadzac bo w tym klubie nie bylo bylo na proszek !! Nie bylo na paliwo !zenujace jest to ze teraz wszyscy rozliczaja Pana Danka bo ktos puscik artykul ja sie pytam co zrobil Pan Aleksander ???ktory bral pieniadze w klubie ??jakie transfery ???posmiewisko !!!!kto wprowadzil klub do ekstrakalasy ???to juz kto zapomnial .Teraz dopiero zacznie sie zenada w klubie jak zacznie zadzic Pana Aleksander z Panem Nowakiem i jego synami !!!wspomnicie moje slowa !!!czemu nik nie roliczyl derektora sportowego ??w kazdym szanujacym sie klubie po spadku derektor odchodzi a nie przyjmuje sobie kolegow i przyjaciol !!!nie dziwnie sie ze ludzie z tego klubu odchodza !!Nowakowi sie konczy kadencja to ma w Dupie to teraz to co zbudowal Pan Danek beda sobie rozkradac pomalutku az spadniemy do 3 ligi bo nikomu nie zalezy na tym klubie

 4. Am pisze

  Niech Nowak sam kupi te krzesełka

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.