miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zawodnicy UKS Evan zdobyli dwa złote i pięć brązowych medali podczas Pucharu Świata na Węgrzech

0 199

W miniony weekend w Budapeszcie odbyły się 24th Hungarian Kickboxing World Cup 2018, w których udział wzięło prawie dwa i pół tysiąca zawodników z całego świata. Nie zabrakło tam także reprezentacji UKS Evan z Nowego Sącza. Sądeccy sportowcy przywieźli w sumie siedem medali, w tym dwa złote.

 

Czytaj również: Kajakarz Dariusz Popiela po raz siódmy został Mistrzem Polski!

 

W Budapeszcie w dniach od 17 do 20 maja odbył się dwudziesty czwarty Hungarian Kickboxing World Cup 2018. W tegorocznej edycji na ringach i matach wystartowało 2473 zawodników i zawodniczek z 247 klubów z całego świata, wśród których nie mogło zabraknąć przedstawicieli Nowego Sącza w osobach młodych wojowników i wojowniczek z UKS Evan.

– Dwa złote krążki i pięć brązowych dają dużą dawkę dopingu oraz potwierdzają dobrze wykonaną pracę szkoleniową w sądeckim klubie. Najmłodszy w naszej wyjazdowej ekipie Jakub Stefański nie ma jeszcze dziewięciu lat, a najstarsza Gabriela Migda w sierpniu skończy czternaście, co daje młodym sądeckim sportowcom dużo czasu do pracy nad mankamentami psychofizycznymi, które kilkukrotnie przesądziły o przegranej w Budapeszcie. Ale nie ma co zbytnio tragizować i wyjazd należy zaliczyć do bardzo udanych – komentuje Krzysztof Bulanda, trener zawodników.

Zawodnicy z zawodów przywieźli w sumie dwa złote krążki oraz pięć brązowych. – Tradycyjnie chcemy podziękować za wsparcie naszym mecenasom sądeckiego sportu bez, których wszystkie te sukcesy nie byłyby możliwe – dodaje trener.

 

Opr. MK
Źródło i fot.: UKS Evan

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź