miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zawodniczka Startu Nowy Sącz, Klaudia Zwolińska Mistrzynią Polski!

0 601

Na 73. Mistrzostwach Polski w kajakarstwie górskim, które odbyły się w miniony weekend w Krakowie w kategorii K1 zwyciężyła nowosądeczanka Klaudia Zwolińska. Zawodniczka Startu Nowy Sącz dołożyła jeszcze srebro w C2 oraz dwa złote medale w drużynie.

 

Czytaj również: Jubileuszowy X Charytatywny Bieg Św. Rocha wkrótce! Pobiegnij dla Kacpra Basty

 

Niedzielna rywalizacja wśród kobiet toczyła się pod dyktando olimpijek – Zwolińskiej i Stach. Zwolińska, piąta zawodniczka igrzysk w Tokio, nie dała szans rywalkom w K1, a w C2 wywalczyła srebrny medal oraz dołożyła dwa złote krążki dla swojego klubu Startu Nowy Sącz w rywalizacji drużynowej. Najlepsza Polska kajakarka nie było do końca zadowolona ze swojego występu w koronnej konkurencji.

– Podobnie jak na igrzyskach uzyskałam dobry czas, a miałam cztery karne punkty, muszę więc popracować nad czystością moich przejazdów. Na krakowskim torze poziom wody był jednak wysoki, te tyczki były bardziej zanurzone i tych potrąceń było więcej u wszystkich – powiedział Klaudia Zwolińska, która 19 sierpnia wystartuje w słoweńskim Solkanie w młodzieżowych mistrzostwach Europy.

Organizatorzy mieli sporo problemów z przeprowadzeniem tegorocznych mistrzów. Ze względu na obfite opady deszczu i wysoki poziom wody na torze odwołano piątkową i sobotnią rywalizację. Cały trzydniowy pogram zawodów przeprowadzono w niedzielę, rezygnując tylko z wyścigów kwalifikacyjnych.

Krakowskie zawody były jednocześnie kwalifikacją do reprezentacji na mistrzostwa świata, które w dniach 21-26 września odbędą się w Bratysławie. Polska w każdej konkurencji będzie mogła wystawić trzy zawodniczki i trzech zawodników.

fot.: PAP

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź